RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Konkursa Supernova 2015 žūrija sākusi izpildītāju vērtēšanu

Konkursa Supernova 2015 žūrija sākusi izpildītāju vērtēšanu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 06.01.2015. 15:57

Lai cīnītos par iespēju iekarot ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mūzikas arēnas, pirmdien, 5. janvārī, Latvijas Televīzijā (LTV) norisinājās dziesmu un izpildītāju konkursa „Supernova 2015” pirmā atlases kārta. Žūrija izvērtēja 123 pieteikto izpildītāju anketas, klātienē uzaicināja un dienas garumā noklausījās 51 dalībnieku. 

 

Žūrijas komisijas sastāvā ir dziedātāja Ieva Kerēvica, grupas „Prāta Vētra” dalībnieks Kaspars Roga, dziedātājs Dons un arī viens no aktīvākajiem Latvijas mūzikas biznesa profesionāļiem Guntars Račs. Šī žūrija dalībniekus vērtēs arī pusfinālā un finālā, ko LTV februārī tiešraidēs demonstrēs svētdienu vakaros.

 

„Šī bija mana pirmā pieredze strādājot kādā žūrijā, tāpēc viss šķita interesanti un aizraujoši. Raugos cerīgi uz lielajām atlasēm tiešraidēs. Ir interesants materiāls un izpildītāji, kas pie pozitīvas apstākļu sakritības varētu kļūt vismaz par veiksmīgiem Latvijas mēroga māksliniekiem,” pēc atlases atzina viens no izpildītāju vērtētājiem Kaspars Roga.

 

Dalībnieku galvenais uzdevums bija pēc iespējas labāk un pārliecinošāk prezentēt savas vokālās un muzikālās dotības.

 

„Prieks redzēt, ka Latvijā ir tik daudz darba spējīgi un strādāt griboši jaunieši un mūziķi. Ceru, ka konkursa „Supernova 2015” dalībnieki lietderīgi izmantos šovā sniegtās iespējas un spēs tās pareizi pielietot savas izaugsmes labā. Mēs palīdzēsim ar padomu un atbalstu, bet rezultāts ir atkarīgs tikai no viņiem pašiem,” komentēja Dons.

 

Atlasē piedalījās gan jau tagad plašākai publikai zināmi skatuves mākslinieki, gan līdz šim nedzirdēti un mazāk pazīstami izpildītāji.

 

„Žūrijai bija jābūt mazliet gaišreģiem un jāparedz, kā katrs konkrētais izpildītājs izklausīsies un izskatīsies, kad būs jāuzstājas ar pilnu instrumentālo pavadījumu, tērpiem un horeogrāfiju. Daudzi no pretendentiem bija izvēlējušies neveiksmīgas dziesmas, tāpēc gandrīz katram bija jālūdz izpildīt vēl kaut ko, lai adekvāti novērtētu izpildītāja vokālās spējas. Esmu ļoti gandarīts par LTV komandas darbu, kā arī par saviem lieliskajiem žūrijas partneriem. Pirmā atlase apliecināja - esam dažādi savos uzskatos, bet izšķirīgos brīžos mums ir viegli atrast kompromisu,” atklāja Guntars Račs.

 

Žūrijas komisija izvērtēs visus dzirdētos izpildītājus un atlasīs 20 labākos, kuri februārī sacentīsies par iespēju nokļūt „Supernova 2015” finālā. Tikmēr ārvalstu žūrija turpina vērtēt konkursam pieteiktās dziesmas, lai jau 13. janvārī paziņotu, kādas dziesmas izpildīs katrs dalībnieks.

 

„Latvija ir bagāta ar talantīgiem cilvēkiem, kuri ir gatavi ziedot gandrīz visu, lai viņus sadzirdētu un ievērotu. Kaut mums būtu vairāk mūzikas producentu un talantīgu komponistu,” sacīja Ieva Kerēvica.

 

Izpildītāju priekšatlasi un konkursa gatavošanās aizkulises varēs vērot divos raidījumos, kas LTV ēterā tiks pārraidīti 18. un 25. janvārī.

 

Kopumā konkursam „Supernova 2015” tika iesniegtas 98 dziesmas un pieteikušies 123 izpildītāji. Konkursa fināls norisināsies 2015. gada februārī.