REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (5)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (10)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (3)
Dzīvesstils / Baudas & izpriecas
Apaļās, zeltainās pankūkas ir saules, laimes, stipras laulības, veselu bērnu un vienotas ģimenes simbols. Tādēļ arī Pankūku nedēļā ir jācep tik daudz pankūku, lai pietiek visiem – vīriem, sievām, bērniem, znotiem, vedeklām un sievasmātēm, skaidro „Aqua luna” šefpavārs Gints Aizupietis.
Pankūku nedēļa vai arī pankūku otrdiena ir viena no tām tradīcijām, kurās savijas gan senās tradīcijas, gan kristīgās baznīcas rituāli. Pareizticīgo baznīcā to dēvē par Masļeņicu, katoļi un luterāņi atzīmē tauku vai pankūku otrdienu (Mardi Gras), bet latviešu gadskārtās svin meteņus. Jebkurā gadījumā tā ir dzīves svinēšana starp salto ziemu un pavasari, kas ievada gavēņa laiku.
„Var jau arī teikt, ka pankūkas pirms gavēņa ir arī praktisks risinājums: ja pēc tam vairākas nedēļas nākas atturēties no piena, olām, sviesta, tad krājumus veidot nav prāta darbs,” skaidro Aizupietis.
Tomēr pat tad, ja neievērojat kristīgās baznīcas rituālus, pankūku nedēļa ir lielisks iemesls sanākšanai draugu vai ģimenes lokā pie gardām pankūkām, uzskata šefpavārs. Jaukākai laika pavadīšanai iedvesmu var smelties arī senajos Masļenicas ticējumos. Piemēram, tradicionālās pankūku ēšanas sacensības saistās ar ticējumu: kurš vairāk pankūku apēdīs, tam lielāka peļņa gaidāma.
Lai pankūkas sanāktu patiešām garšīgas, „Aqua Luna” šefpavārs iesaka ņemt vērā dažas nianses:
Ideālā gadījumā mīklas sastāvdaļām būtu jābūt istabas temperatūrā, proti, olas un sviestu no ledusskapja jāizņem kādu laiciņu pirms mīklas gatavošanas, bet kausēts sviests pirms lietošanas jāatdzesē. Tāpat mīklai pirms cepšanas jāļauj atpūsties. Vienkārši: vispirms pagatavo pankūku mīklu un pēc tam – pildījumu.
Vislabāk pankūkas cept čuguna vai nerūsējošā tērauda pannā. Pirms cepšanas pannu labi sakarsē, pretējā gadījumā pirmā un pat otrā pankūka noteikti neizdosies. Ja panna ir pietiekami karsta, uz tās uzliets ūdens sprakšķēs.
Draugi vai ģimenes locekļi novērtēs pankūku apgriešanu ar slaidu metienu, taču pirms tam vēlams krietni patrenēties. Pretējā gadījumā ir risks savu meistardarbu kasīt nost no griestiem.
„Saskaņā ar senām austrumslāvu tradīcijām Pankūku nedēļa ir sievu brīvdienas, jo tradicionāli tika uzskatīts, ka pankūkas jācep vīriem. Tādēļ nav nekas neparasts, ja šīs nedēļas pirmdienā sievas atstāj vīrus, bērnus mājās un dodas vakariņās uz krogu. Maltīte ārpus mājas ir brīnišķīga tradīcija, kuru jūsu otra pusīte vienmēr novērtēs,” saka „Aqua Luna” šefpavārs, piebilstot, ka restorānā ir pieejama gan īpaša pankūku, gan arī gavēņa ēdienkarte.
Iedvesmai: vienkārša plāno pankūku mīkla.
Sastāvdaļas: 2,5 glāzes miltu, 4-5 olas, 2 ēdamkarotes cukura, 3–4 ēdamkarotes eļļas vai kausēta sviesta, 3-4 glāzes piena, mazliet sāls.
Olu dzeltenumus sakuļ ar cukuru, pielej glāzi piena, kausētu sviestu vai eļļu, pievieno sāli. Pieber miltus un samaisa, izveidojot biezu masu, kuru pakāpeniski šķaida, pievienojot pārējo pienu, līdz mīkla iegūst vajadzīgo konsistenci. Kā pēdējos pievieno saputotus olu baltumus. Šādi gatavojot mīklu, izdodies izvairīties no kunkuļiem.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.