RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Beidzot atklāts Zaķusalas „lidvāveres” vārds

Beidzot atklāts Zaķusalas „lidvāveres” vārds
Foto: Zigismunds Zālmanis.
KRUSTTEVS.COM · 22.05.2012. 14:00

Maija sākumā medijus pāršalca ziņa – cilvēks „lidvāveres” kostīmā nolecis no Zaķusalas TV torņa. Tā tapa video par Baltijā pirmo lēcienu wingsuit tērpā. Filmas radītāji beidzot publicē visu filmu un atklāj ekstrēmā pilota, B.A.S.E. lēkšanas sporta cienītāja, vārdu.

 

Lēciena pilots – Igors Mitrofanovs. Igors ir pieredzējis sportists, kurš ar šo ekstrēmo sporta veidu nodarbojas vairāk kā 10 gadus, no kuriem ar B.A.S.E. - septiņus gadus. Pirms Igors pievērsās B.A.S.E. lēkšanai, viņa treniņu pieredzi veidojuši 1600 lēcieni ar izpletni un neskaitāmi brīvā lidojuma treniņi ārvalstīs. Video īsfilmā (to var noskatīties portālā http://lidojums.okarte.lv) Igors atklāj, kā viņš sāka nodarboties ar B.A.S.E lēkšanu un ko šis lēciens nozīmē viņam personīgi.

 

„Zaķusalas TV tornis ir augstākais punkts Latvijā. Jau daudzus gadus biju sapņojis par lēcienu no tā ar „spārniem” [..], lai redzētu savu dzimto pilsētu Rīgu no putna lidojuma,” tā filmā atklāj B.A.S.E. kustības aizsācējs Igors Mitrofanovs.

 

Video īsfilma ir 20 minūtes garš stāsts par lēciena aizkulisēm - gatavošanos projektam, pilota pārdomām pirms lēciena, tehnisko un organizatorisko iesaisti. Lai projektu īstenotu, tika iesaistīta vairāk nekā 40 cilvēku komanda, tostarp Zaķusalas TV torņa vadība, sponsori, tehniskie darbinieki, augstkāpēji, operatori un fotogrāfi. „Īsfilmā var redzēt, kā notika operatoru un visas komandas gatavošanās – TV torņa izpēte, instruktāža, saskaņošana un gatavošanās lēciena dienai,” stāsta producente Ilze Celmiņa. „Profesionāli realizētais B.A.S.E lēciens bija iespējams pateicoties OKartei, kas nodrošina iespēju mums visiem ar savām acīm uz pasauli paraudzīties no putna lidojuma,” uzsver producente I.Celmiņa.

 

Savukārt VFS filmas režisors Uģis Olte filmā stāsta par operatoru darbu un profesionālo izaicinājumu. Video U.Olte uzsver projekta nozīmību sakot: „Lai cilvēks redzētu Rīgu no jocīga rakursa, bija jāstrādā pusgadu. Bet tas bija tā vērts!”

 

Nomad.lv saka paldies projekta atbalstītājiem OKartei, Eparakstam un BIC.

 

Kā ziņots, Lēciens no Zaķusalas TV un radio torņa tika veikts no 318m augstuma atzīmes. Lidojuma laikā pilota ātrums sasniedza 150 km/h, bet kopējais lidojuma garums bija 330m. Pilota pulss lidojuma laikā bija 170 sitieni minūtē. Šis ir Eiropas Savienībā augstākais TV tornis.

 

Video un foto no ekstrēmā lēciena skatieties šeit.