RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

FOTO: Kādas kurpes nēsā Baltijas slavenības?

FOTO: Kādas kurpes nēsā Baltijas slavenības?
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 06.03.2015. 08:07

Prieks, jaunrade, pavasaris un... Kurpes. Lūk, četras lietas, kas jautrā nedēļas nogalē apvienoja visu trīs Baltijas valstu slavenības – modeli, aktrisi, raidījumu un pasākumu vadītāju Dagmāru Leganti no Latvijas, modeli, TV šovu vadītāju un aktrisi Jurgitu Jurkutė-Širvaitė no Lietuvas un dziedātāju, TV seju Edu Inse Etti no Igaunijas. Zīmola “ESTE” pārstāvji kopā ar Dagmāru Leganti apkopojuši ieteikumus ideālo kurpju iegādei.

 

Kvalitāte, cena, ērtums vai dizains?

Man visi no šiem faktoriem ir svarīgi, tomēr pats galvenais ir kurpju izskats,” atklāj pašmāju raidījumu vadītāja un modele Dagmāra Legante. “Krāsa, dizains, forma, materiāls – šis viss ir ļoti svarīgi, otrajā vietā ir kvalitāte. Es mīlu augstpapēžu kurpes; sievietes augstpapēžu kurpēs es pielīdzinu gracioziem gulbjiem, kas pārvietojas gluži kā pa ūdens virsmu,” stāsta Dagmāra Legante.

 

Esmu emocionāla pircēja, tādēļ nereti iegādājos to, kas piesaista acu skatienu. Kurpju iegādes ziņā gan esmu prasīga un īpaši izvērtēju to kvalitāti un ērtumu. Šie faktori ir īpaši svarīgi, jo esmu sportisku apavu piekritēja. Manuprāt, skaisti apavi palīdz radīt koptēla pabeigtību, tādēļ vienmēr novērtēju kurpju krāsu, kas palīdz izcelt apģērbu,” stāsta lietuviešu aktrise Jurgita Jurkutė-Širvaitė.

 

Kurpju izskats ir ļoti svarīgs, tomēr vienmēr izvērtēju arī apavu kvalitāti un ērtumu. Savulaik ir gadījies iegādāties ļoti skaistas, bet neērtas kurpes, kuras tā arī nostāv skapī,” atklāj igauņu dziedātāja Eda Inse Etti. “Nozīmīgākais, izvērtējot, kādus apavus iegādāties, man ir perfekta papēža un elegantas formas kombinācija,” stāsta igauņu dziedātāja.

 

Ideālo kurpju meklējumos

Manām ideālajām kurpēm būtu jābūt kvalitatīvām, melnām, ar augstu, bet ērtu papēdi un spicu, klasiska dizaina purngalu,” precīzi kārotās kurpes raksturo latviešu modele Dagmāra Legante. “Ja man būtu jāizgatavo šim pavasarim jaunas un aktuālas kurpes, tad man par kurpju konceptu būtu jāpadomā ilgāku laiku. Izveidot jaunu kurpju dizainu ir ļoti liels darbs. Es, visticamāk, izveidotu kurpes, kas pielīdzināmas aksesuāram, ar kādu īpašu akcentu krāsas, faktūras, materiāla formā. Kurpes būtu ērtas un viennozīmīgi stilīgas; tādas, kuras es varētu nēsāt nepārtraukti un justies ērti kopā ar saviem draugiem un tuviniekiem,” atklāj Dagmāra Legante.

 

Ja man būtu jāizstrādā šā pavasara ideālo kurpju dizains, tās būtu spilgtas, vieglas un elegantas, savukārt papēža augstums būtu atkarīgs no garastāvokļa un notikuma,” tā uz jautājumu par uzticamajiem sievietes sabiedrotajiem – kurpēm stāsta lietuviešu modele Jurgita Jurkutė-Širvaitė.

 

Ja man būtu iespēja izveidot kurpes, tās noteikti būtu klasiskas, kā arī viegli pieskaņojamas jebkuram apģērbam. Tas būtu kas tāds, kas saskanētu ar manu ikdienas stilu – džinsenēm un meitenīgu, pavasarīgu krekliņu,” atzīst Eda Inse Etti.

 

Iedvesmojoties no “ESTE” pavasara kolekcijas, Dagmāras Legante iesaka 8 ideālo kurpju iegādes padomus:

  1. Labāk kurpes iegādāties spontāni, līdz ko pamani tādu kurpju pāri, kas piesaista tavu aci un iztur kvalitātes kontroli. Ja uz veikalu dosies jau ar konkrētu vajadzību un zināsi precīzi, kādas kurpes tev nepieciešamas, tad visticamāk tieši tādas kurpes neatradīsi un lieki saskumsi/nogursi.

 

  1. Kurpju iegādē labāk dodies dienas otrajā pusē, kad pēdas ir jau mazliet nogurušas, varbūt pat nedaudz uzpampušas. Pielaikojot apavus šādā brīdī, atradīsi apavus, kas liks justies ērti arī dienas izskaņā.

 

  1. Ja aktuālajai sezonai ir plāns iegādāties tikai vienas jaunas kurpes, tad pārdomā, ar kādu apģērbu tās nēsāsi. Nereti sanāk iegādāties kurpes, kuras nav iespējams savilkt kopā ar esošo garderobi. Zelta vidusceļš – klasiska dizaina kurpes, kas nekad “neizies no modes”.

 

  1. Labāk iegādājies vienu labu un kvalitatīvu kurpju pāri, kas kalpos ilgāk un kuras varēsi uzvilkt vairāk par vienu reizi. Ne vienmēr jāizvēlas dārgs dizainera zīmols, kvalitatīvas kurpes ir iespējams iegādāties arī par saprātīgām cenām, īpaši atlaižu laikā.

 

  1. Vienmēr izvēlies savam kājas izmēram atbilstošas kurpes. Nekādā gadījumā neiegādājies kurpes, kas ir par mazu, jo tie radīs tikai nepatikšanas. Ja viena kāja ir lielāka nekā otra (tā bieži ir), tad apavus iegādājies tādus, kas der lielākajai pēdai.

 

  1. Atceries zīmolus, kuru kurpes tev ir labi kalpojušas. Tieši tā zīmola kurpes ērtuma ziņā tev visticamāk derēs arī nākamajā reizē, kā arī būsi pārbaudījusi to kvalitāti. Katru kurpju pāri kārtīgi apskati, vai nav kādi defekti. Ja kāds zīmols ir izpelnījies tavu uzticību un zini, kurš izmērs tev ideāli der, vari apavus pasūtīt arī internetā.

 

  1. Sievietei visām dzīves situācijām būtu nepieciešami četri kurpju pāri: pirmais – melnas un klasiskas augstpapēžu kurpes, otrs – vasarīgas un gaišas augstpapēžu kurpes, varbūt siksniņkurpes, tāpat arī balerīnkurpes jeb zempapēža laiviņas gaišā un tumšā krāsā. Ar šādu kurpju arsenālu izskatīsies eleganti gan svarīgās ballēs, gan piknikā ar draugiem.

 

  1. Atceries, ka pat šķietami viendabīgu vizuālo tēlu vienmēr vari atsvaidzināt ar oriģināliem apaviem, tāpēc kādreiz atļaujies būt spontāna un iegādāties kliedzošākus apavus. Tie varētu būt gan košākā krāsā, gan netradicionālāka dizaina – jebkas, kas tev pašai patīk!