RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Latviešu jūrnieku pieķer ar kokaīnu 48 miljonu dolāru vērtē

Latviešu jūrnieku pieķer ar kokaīnu 48 miljonu dolāru vērtē
Foto: No about.com.
KRUSTTEVS.COM · 29.05.2012. 16:04

Bermudu salās tiesas priekšā stājies latviešu jūrnieks Jānis Zēģelis, kurš valstī ievedis kokaīnu 48 miljonu ASV dolāru vērtībā. Viņam izvirzītas apsūdzības saistībā ar šaujamieroču, munīcijas un narkotiku kontrabandā.

 

 

Vietne bermudasun.com informē, ka 28 gadus vecais Zēģelis pagājušajā vasarā ar burulaivu ieradies Bermudu salās, līdzi vedot 165 kilogramus kokaīna, 192 aptveres munīcijas un deviņu milimetru pistoli „Beretta”.

 

Prokuratūras izmeklētāji tiesā stāstījuši, ka Zēģelis narkotikas pagājušā gada vasarā iegādājies Karību jūras salās, bet pēc tam devies ceļā uz Latviju.

 

Prokuratūras departamenta vadītājs Rorijs Fīlds sacījis, ka ceļā jūrnieka mazo laivu piemeklējušas tehniskas ķibeles – dzinējs kuģošanai nelabvēlīgos apstākļos bijis par vāju, sabojāts arī masts, un Zēģelis piestājis Sentdžordžas ostā.

 

Tā kā tajā laikā Bermudu salās bijis svētku laiks, savlaicīgi saremontēt jahtu nav izdevies, līdz 1.augustā, desmit dienas pēc ierašanās, policijas un muitas darbinieki devušies reidā uz jahtas un atraduši tur narkotikas, šaujamo un munīciju.

 

Burulaivas kabīnes priekšgalā, kur atrodas guļamtelpas, uzieti vairāki mantu glabāšanas nodalījumi, un tajos varas pārstāvji uzgājuši 165 kilogramus kokaīna. Uz jautājumu, kas atrodas paciņās, Zēģelis atbildējis – kaut kas, kā vērts bija laivu pārmeklēt, tiesai sacījis Fīlds. Muitas darbinieki atraduši arī šaujamo un patronas.

 

Zēģelis visas izvirzītās apsūdzības noliedz.