RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Latvijā izzūd blondīnes? Slavenais gājiens nenotiks

Latvijā izzūd blondīnes? Slavenais gājiens nenotiks
Foto: Publicitātes foto.
Kintija Bulava · 31.05.2012. 00:15

Jeb kur pazudis blondīņu gājiens, kas priecēja rīdzinieku un pilsētas viesu acis jau trīs gadus pēc kārtas? 31. maijs ir vispasaules blondīņu diena. Kādēļ TV šova Latvijas princese 2008 uzvarētāja Katrīna Puriņa pēc piedalīšanās „Go Blonde” pasākumos mainījusi matu krāsu? Un kādēļ šogad Rīgā nenotiek blondīņu gājiens? KRUSTTEVS.COM jautā Marikai Ģedertei.

 

Katrīna Puriņa: Demogrāfijai vajadzētu būt lielākajai prioritātei

 

„Es vairs neesmu blonda. Mēs, sievietes, ik pa laikam vēlamies ieviest dzīvē pārmaiņas. Gadu pēc piedalīšanās „Go Blonde” gājienā nomainīju matu krāsu. Tas nav saistīts ar pasākumu, bet gan ar manām personīgajām pārmaiņām. Sievietes mainās, ja kardināli maina matu krāsu. Neesmu arī pirmā, kas krāso matus tik kardināli. Linda Leen, Elīna Doļģe, Madara Grīnberga... Vienā brīdī jutām vēlēšanos atvadīties no blondās matu krāsas,” stāsta Katrīna Puriņa. Vai tas ir savdabīgs pikets, kā sievietes protestē pret sabiedrībā valdošo mītu par dumjajām un pavieglākām blondīnēm? Katrīna noraida šo apgalvojumu, smaidot gan piekrītot, ka cilvēki šobrīd viņu patiesi uztver nopietnāk nekā ar blondiem matiem. Katrīnai „Go Blonde” gājiens paticis, un viņa jebkuru iniciatīvu, kas saistīta ar labdarību, vērtē apsveicami.

 

Ja šobrīd būtu iespēja piedalīties „Go Brunet” pasākumā, kādu vēstījumu viņa gribētu paust? „Tā kā esmu topošā speciāliste veselības aprūpē, mani satrauc tas, kas notiek ar cilvēku veselību. Šobrīd, manuprāt, aktuāls viss, kas saistīts ar demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanu. Esmu par bērnu un sieviešu veselību. To vajadzētu virzīt kā prioritāti,” uzsver K.Puriņa.

 

Marika Ģederte: „Go Blonde” gājiens, ticamāk, vairs nenotiks Rīgā

 

Pēc tam, kad trīs gadus pēc kārtas Rīgas pilsētu uz dienu rotāja simtiem blondīņu, kas pievērsa ne tikai daudzu tūristu, bet arī vietējās sabiedrības uzmanību, šogad blondīņu gājiens nenotiks. Kā atzīst Marika Ģederte – ir grūti darīt visu, balstoties tikai uz entuziasmu.

 

„Go Blonde” „piedzima” krīzes laikā 2009.gadā, un, tikai pateicoties neskaitāmajiem atbalstītājiem, to izdevās noorganizēt praktiski bez naudas līdzekļiem. Sākumā tikai kā gājienu ar svētkiem divu dienu garumā, 2010.gadā -  jau pulcējot lielu tūristu skaitu Doma laukumā. Bet 2011.gadā festivālu krastmalā apmeklēja vairāki tūkstoši tūristu.

 

„„Go Blonde” festivāla organizēšana prasa ievērojamus naudas līdzekļus, un tā organizēšana nav mūsu pamatnodarbošanās, bet hobijs, balstīts uz tikai un vienīgi uz mūsu entuziasmu. Pievēršot vērienīgu tūristu uzmanību Rīgai kā galamērķim, panācām, ka to skaits būtiski palielinās ar katru gadu. Viennozīmīgi, tas nevarētu notikt bez „Live Rīga” un „Airbaltic” lielā informatīvā atbalsta. Milzīgā pasaules publicitāte Latviju parādīja pozitīvā gaismā ar paziņojumiem „Latvija ir atradusi veidu kā cīnīties ar krīzi”,” stāsta M.Ģederte.

 

Viņa atzīst, ka kādu laiku var visu to darīt uz entuziasmu vien, bet patērētais laiks un vietējās sabiedrības neviennozīmīgā attieksme lika atgūt spēkus, apstāties un uz to visu paskatīties no malas, pajautājot pašai sev – vai tas ir vajadzīgs?

 

„Go Blonde” nav tikai gājiens, kas apvieno Latvijas blondīnes. Pēc pirmās parādes 2009.gadā attīstījās divi savstarpēji saistīti virzieni - tūrisms („Go Blonde”) un labdarība (Latvijas Blondīņu asociācija).

 

Ieviešot skaidrību - „Go Blonde” ir festivāla nosaukums, kuru gan neorganizē Latvijas Blondīņu asociācija, kā citiem tas varētu šķist. Latvijas Blondīņu asociācija nodarbojas tikai un vienīgi ar labdarības projektiem un pateicoties „Go Blonde” festivāla publicitātei jau ir izdevies realizēt un atbalstīt daudz dažādus projektus - izveidot rotaļlaukumu bērniem ar īpašām vajadzībām Kronvalda parkā, noorganizēt trīs nometnes māmiņām, kurām ir bērni ar īpašām vajadzībām, dažāda mēroga aktivitātes, lai piesaistītu ziedojumus tiem, kuriem palīdzība visvairāk ir vajadzīga.

 

„Arī Rīgas pilsētas atbildīgajiem jāizvērtē, cik šāds pasākums nes pilsētai pienesumu un vai to vispār vajag, jo, negūstot finansiālu atbalstu, meklēsim citus ceļus, kur to organizēt un iespējams, ka tā nebūs Rīga. Pašreiz izskatām variantus nākamā gada pasākuma vietai un iespējamajai programmai. Bet pasākums būs, noteikti būs. Varu tikai pateikt, ka, ņemot vērā ieteikumus no tūristu puses, tas notiks 2013.gada jūlijā,” portālam KRUSTTEVS.COM atklāj M.Ģederte. Viņa Blondīņu dienu šogad svinēs tikai simboliski, draudzeņu lokā.