RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Mārtiņš Rītiņš pārstāvēs Latviju Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē

Mārtiņš Rītiņš pārstāvēs Latviju Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 01.06.2012. 08:26

Mārtiņš Rītiņš, restorāna Vincents šefpavārs un biedrības Slow Food Riga priekšsēdētājs, kļuvis par vienu no Samsung lāpas nesējiem, un pārstāvēs Latviju Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē, kura sākās 18. maijā Lielbritānijā. Mārtiņš Rītiņš kopā ar vēl trim nesējiem no Latvijas – Ievu Liepiņu no Rīgas, Aivaru Čakli no Ventspils un Lindu Kļaviņu no Valmieras – savas distances mēros 18. jūlijā.

 

Stafete ilgs līdz pat Olimpisko spēļu atklāšanai 27. jūlijā, un olimpiskā uguns 8000 lāpas nesēju rokās 70 dienu laikā apceļos visu Lielbritāniju, mērojot kopumā 8000 jūdzes.

 

Kā norāda Mārtiņš Rītiņš, Slow Food kustības pamatpostulāts ir „labs, tīrs un godīgs”, kas, viņaprāt, pilnībā atbilst arī olimpisko sacensību garam. „Lai uzvarētu, ir jābūt labā fiziskā formā, tīram no svešām vielām un dopinga, cīnoties tikai godīgi,” viņš piebilst.

 

Tuvojoties Londonas Olimpiskajām spēlēm, Rītiņš kopā ar Samsung aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iejusties Olimpisko spēļu lāpas nesēja lomā un piedalīties Samsung Iedvesmas skrējienā Hope Relay. Skrienot vai kā citādi aktīvi veicot vismaz 3 kilometru distanci, ikviens var paveikt labu darbu un palīdzēt audžuģimenēm Latvijas SOS bērnu ciematos

 

Hope Relay ir starptautiska labdarības akcija, kas norisinās 19 valstīs, tai skaitā Latvijā. Piedalīties Samsung Iedvesmas skrējienā var ikviens, kurš viedtālrunī lejupielādējis bezmaksas aplikāciju Hope Relay un reģistrējis savu dalībnieka profilu. Aktivizējot aplikāciju, par katriem noskrietiem, ar velosipēdu nobrauktiem vai kā citādi aktīvi mērotiem 3 kilometriem Samsung ziedos 1 eiro bērniem, kuri aug Latvijas SOS ciematu audžuģimenēs. Maksimālā vienā dienā mērotā distance var būt 42 km, vidējam ātrumam nepārsniedzot 40 km stundā.

 

„Lai arī neesmu sportists, bet pavārs, rosoties pa virtuvi, es katru dienu veicu kārtīgam skrējienam līdzvērtīgu distanci. Un daru to citiem par prieku! Tāpēc es labprāt piedalīšos Samsung Iedvesmas skrējienā, lai palīdzētu Latvijas SOS ciematu audžuģimenēm. Aicinu ikvienu man pievienoties – atbalstīsim šo olimpisko ideju un padarīsim labu darbu visi kopā,” viņš aicināja Mārtiņš Rītiņš. Savu pirmo distanci Iedvesmas skrējiena atklāšanā 29. maijā Mārtiņš Rītiņš veica ar velosipēdu, un viņam pievienojās pārējā restorāna Vincents komanda.

 

Hope Relay aplikācija, kuru bez maksas var lejupielādēt jebkurā viedtālrunī Samsung Apps, Google Play un App Store, ir vienlaikus arī ielūgums uz grupas Instrumenti koncertu šo svētdien, 3. jūnijā plkst. 18:00 koncertzālē Palladium, Rīgā.