RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Lasāmviela

Zigfrīda Annas Meierovica sadalītā mīlestība

Zigfrīda Annas Meierovica sadalītā mīlestība
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 26.04.2012. 17:21

Izdevniecība „Jumava” laidusi klajā Tālivalža Margēviča vēsturisko drāmu „Zigfrīda Annas Meierovica sadalītā mīlestība”, kurā atklāj slavenā valstsvīra un Kristīnes Bakmanes attiecības - iepazīšanos, iemīlēšanos, kopdzīvi un traģisko šķiršanos, atspoguļojot tās kā neaizmirstamu dzīves stāstu, kas balstīts uz patiesiem faktiem.

 

Grāmata, kas nosaukta par vēsturisku drāmu trīs cēlienos, ir īpaša ar to, ka nav pilnībā definējama kā luga, jo tajā iekļauti arī teksti prozā, autoram aprakstot vēsturisko ainu.

 

Zigfrīds Anna Meierovics (1887.gada 5.februāris – 1925.gada 22.augusts) bija izcils Latvijas sabiedriskais un politiskais darbinieks, pirmais Latvijas ārlietu ministrs un otrais Latvijas Republikas Ministru prezidents. Kristīne Bakmane nodzīvoja tikai 28 gadus, bet paspēja sevi pieteikt gan kā enerģiska uzņēmēja, gan Latvijas pirmā ārlietu ministra Meierovica savaldzinātāja, gan arī Latvijas pirmās un vienīgās privātās lidmašīnas būves darbnīcas īpašniece. Zigfrīdam un Kristīnei nebija lemts ieraudzīt, kā īstenojas viņu iecere par pašu uzņēmumā ražotām lidmašīnām. Tas bija drosmīgs, bet riskants projekts, kas patiesībā nevarēja tapt bez politiska atbalsta.

 

Grāmatas autors ir latviešu kinodokumentālists Tālivaldis Margēvičs. Viņš kā režisors saņēmis ”Lielā Kristapa” balvu par filmu ”Šķērsiela”, kā arī daudzus citus apbalvojumus.