RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Lasāmviela

TOP6 āķīgākie jautājumi, ko darba intervijās mēdz uzdot intervētājs

TOP6 āķīgākie jautājumi, ko darba intervijās mēdz uzdot intervētājs
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 29.05.2014. 15:59

Darba intervijās uz dažiem jautājumiem atbildes noteikti būtu jāpārdomā un jāsagatavo iepriekš. Piemēram, izplatītākā kļūda darba meklētājiem ir tāda, ka itin bieži viņi ne pārāk glaimojoši izsakās par savu iepriekšējo darba vietu. Tajā pašā laikā jaunajam priekšniekam tiek zvērēta mūžīga uzticība un lojalitāte, tādā veidā darba meklētājs parāda sevi visai divkosīgā gaismā. Nav svarīgs aiziešanas vai atlaišanas iemesls, izcel to, ka spēj būt korekts, stāsta speciālistu darba portāla Cvmarket.lv mārketinga menedžere Inga Daliba.

 

1.Pastāsti par sevi!

Elementāri, Vatson? Ne gluži! Neatbildiet plaši un gari, atbildiet strukturēti un lakoniski! Vienu vai divu minūšu ilga saruna, kur pieskarieties tikai svarīgākajām lietām – īsi iepazīstiniet no kurienes esat, ar izglītību un līdzšinēju darba pieredzi.. Atcerieties, ka šis varētu būt iesildošais jautājums, tāpēc neizšaujiet visu uzreiz!

 

2.Kāpēc man vajadzētu Jūs pieņemt darbā?

Šķietami elementārs jautājums, tomēr reizēm tas mēdz sagādāt problēmas. Darba meklētāji pirms intervijas neizpilda savu “mājas darbu” un neizpēta konkrēto vakanci. Neuzskaitiet savas lieliskās, tomēr ar vakanci nesaistītās īpašības. Parādiet, ka esat profesionālākais un piemērotākais kandidāts konkrētajai vakancei. Iepriekš pārskatiet vakances aprakstu, tās prasības un salīdziniet ar savu esošo pieredzi. Tādā gadījumā spēsiet sniegt kvalitatīvu atbildi un ieintriģēt potenciālo darba devēju.

 

3.Kāpēc tik ilgu laikaposmu esat bijuši bez darba?

Zinot atšķirīgās darba pieredzes, ne katrs saskarsies ar šādu jautājumu, tomēr tam noteikti ir jāpievērš uzmanība. Ne vienmēr pēc aiziešanas no darba to var atrast uzreiz. Tāpēc vislabākā atbilde ir uzskaitīt kvalitatīvas un attiecīgajai vakancei atbilstošas lietas, ko darījāt pa šo laiku. Piemēram, nodarbojāties ar dažādiem projektiem, brīvprātīgo darbu vai vienkārši veltījāt laiku saviem ģimenes locekļiem. Lai arī pēdējais komponents nešķiet svarīgs, tomēr darba devējs novērtēs jūsu cilvēciskās īpašības, kas noderēs, lai ātrāk iekļautos jaunajā kolektīvā. Galvenais neizklausieties izmisis! Lieciet saprast, ka bez darba pavadītais laiks jūs ir norūdījis, tostarp ļaus ar lielāku iedvesmu ķerties klāt jauniem izaicinājumiem.

 

4.Pastāstiet vienu lietu, ko Jūs būtu mainījis savā iepriekšējā darba vietā?

Aizmirstiet negatīvus komentārus par iepriekšējiem kolēģiem vai darba devēju. Pirmkārt, tas nevienu neinteresēs; Otrkārt, runājot par problēmām iepriekšējā darba vietā, darba devējam radīsies jautājums – kāpēc neuzņēmāties iniciatīvu, lai tās atrisinātu? Tāpēc sagatavojiet tādu atbildi, kas neaizskars bijušos kolēģus un neparāda jūsu profesionalitāti sliktā “gaismā”. Varat teikt, ka tehnoloģijas bija novecojušas, tāpēc tās noteikti vajadzēja atjaunot. Tas izcels lielisku īpašību – jūs neskatāties uz problēmu, bet meklējat tās risinājumu!

 

5.Kāds ir lielākais risks, ko esat kādreiz uzņēmies?

Dažu risku uzņemšanās no cilvēka pieprasa milzīgu neatlaidību un spēju piecelties pēc neveiksmes. Tāpēc svarīgi darba devējam piedāvāt plašu atbildi, kur redzams, ka pēc neveiksmes spējat piecelties un doties tālāk. Tāpat pieminiet arī tādus brīžus, kad jūsu iniciētas netradicionālas un riskantas metodes atmaksājušās, atrisinot problēmsituāciju.

 

6.Vai pagātnē ir bijusi situācija, kad jūsu un jūsu darba grupas viedoklis ir atšķīries? Kā to risinājāt?

Jautājumi, kas attiecās vairāk par pagātni un piedzīvotajām krīzes situācijām, darba devējiem ļauj jūs iepazīt kā personību. Pēc sniegtās atbildes viņi izvērtēs jūsu darba un komunicēšanas stilu, un, iespējams, to, vai esat mācījušies no kļūdām. Aprakstiet situāciju un paskaidrojiet, kā jūs atrisinājāt šo problēmu, kas palīdzēja rast kompromisu, tostarp aprakstiet konkrētās darbības, kas noveda pie veiksmīgā iznākuma. Nekautrējieties par labi padarītu darbu!