REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (5)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (10)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (3)
Neaprakstāms atvieglojums, milzīgs prieks un laime: ar šādām sajūtām cilvēki atceras Berlīnes mūra krišanu 1989.gada 9.novembrī. Ir pagājuši 25 gadi kopš brīža, kad pazuda viena no lielākajām komunisma ikonām, kas vairākus gadu desmitus šķēla pilsētu, valsti un cilvēkus.
Milzīgo atvieglojuma sajūtu, prieku, ko radīja kontrolpunktu atvēršana 9.novembrī, piemin daudzi, jo vēl 1989.gada sākumā bija grūti iedomāties, ka Berlīnes mūris varētu krist.
Atzīmējot Berlīnes mūra krišanas 25.gadadienu, TV kanāls „National Geographic” piedāvā noskatīties ļoti personisku mūziķa un aktiera Deivida Haselhofa stāstu par šīs pilsētas iedzīvotājiem, kuriem bija jātiek galā ar vienu no visgrūtāk pārvaramajām robežām -„Deivids Haselhofs: pret Berlīnes mūri”.
Pirms vēsturiskās gadadienas kanāls „National Geographic” uzklausīja vairāku sabiedrībā pazīstamu cilvēku atmiņas par tā laika notikumiem.
„1989.gada novembrī biju komandējumā Jēnā un Berlīnē un savām acīm redzēju, kā tiek atvērti robežpārejas punkti un cilvēku masas dodas uz Rietumberlīni. Pats gan tajā reizē baidījos iet pāri, jo jau vēl eksistēja PSRS. Man bija padomju pase un es nezināju, vai tikšu atpakaļ. VDR galvaspilsētā biju bijis vairākkārt, un Aleksandra laukuma TV torņa kafejnīcā redzēju, ar kādām skumjām cilvēki lūkojas uz Rietumberlīnes pusi,” vēsturisko notikumus atceras akadēmiķis Jānis Stradiņš.
„Iekšējā brīvības sajūta bija tā, kas lēnām grauza mūri, līdz tas fiziski sagruva. Brīvības garša - tā nāca teju katru dienu kopš 1988.gadā notikušā Radošo savienību plēnuma. Veidojām arī kontaktus ar VFR, Rietumberlīnē togad notika pirmā izstāde „Rīga - latviešu avangards”. Mūris tad vēl bija, taču, mums, māksliniekiem, bija deguni gaisā – turam augstu brīvības karogu,” stāsta toreizējā Mākslinieku savienības priekšsēdētāja, māksliniece Džemma Skulme.
„Notikumi Latvijā, „perestroika” lika domāt – Berlīnes mūra krišana ir likumsakarīga, kaut arī daudzi tam nepiekrita. Rietumberlīnes nošķirtība bija absolūta, tās iedzīvotāju stāsti par ikdienu – teju sirreāli, tādēļ cilvēku kopā sanākšanai pie Brandenburgas vārtiem bija simboliska nozīme,” savās atmiņās dalās Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, profesors Jānis Vētra.
Robežzona, kuru vēlāk nodēvēja par Berlīnes mūri, radās 1961.gada 13.augusta naktī, kad VDR pēkšņi slēdza robežu starp Austrumvāciju un Rietumberlīni, iekļaujot pilsētas daļu ciešā lokā. Divdesmit četru stundu laikā tapa dzeloņstiepļu žogs teju 155 km garumā, no tiem 43 km – tieši Berlīnē. Robežu visu diennakti apsargāja bruņoti karavīri ar suņiem.
1962.gadā 100m attālumā uzcēla otru žogu un izveidoja īstu „nāves joslu” bēgšanas mēģinājumu novēršanai. 1965.gadā dzeloņstieples nomainīja betona siena, vēl pēc desmit gadiem – 3,6 m augsts dzelzsbetona mūris. Robeža tika atvērta 1989.gada 9.novembrī.
Skaties raidījumu „Deivids Haselhofs: pret Berlīnes mūri” (Hasselhoff vs. The Berlin Wall) kanālā „National Geographic” svētdien, 9.novembrī, plkst. 21.00!
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.