Erots 2020
RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Lasāmviela

National Geographic Latvija – visa pirmsākums un mūsu nākotne

National Geographic Latvija – visa pirmsākums un mūsu nākotne
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 13.01.2015. 16:33

Uzsākot 2015. gadu “National Geographic Latvija” janvāra numuru caurvij vārds “pirmsākums”, kas tiek apspēlēts visdažādākajos veidos – mazuļa smadzeņu attīstība un IQ līmeņa veidošanās, Visuma rašanās, pirmie mākslinieki, kā arī stāsts par Āfrikas pirmo biznesa pilsētu.

 

“Lai mazuļa smadzenes attīstītos, ir nepieciešama mīlestība. Tam, kas notiek pirmajā gadā, ir milzīga nozīme.” Ar šādiem vārdiem iesākas raksts “Pirmajā gadā”. Autors Judidžits Batačardži 3 gadus pavadījis dažādos pētniecības institūtos un slimnīcās, kur tika pētīts kā attīstās bērnu smadzenes. Būtiski ir saprast, ka „mazuļa smadzenes ir apbrīnojama mācīšanās mašīna. To nākotne lielā mērā ir mūsu rokās.” Raksts sniedz detalizētu informāciju, kā tieši vecāki var palīdzēt pozitīvi ietekmēt bērna attīstību, tajā skaitā valodas prasmes un IQ līmeni.

 

Turpinot tēmu, žurnāls piedāvā ar unikālu fotogrāfiju palīdzību lasītājam ielūkoties pasaules pirmo mākslinieku daiļradē – ne tikai zīmējumiem rotātos alu griestos, bet arī cilvēka sejas atveidojumā, un citos radošos, vairākus desmitus tūkstošus gadus senos priekšmetos.

 

Šomēnes piedāvājam arī būt lieciniekiem Āfrikas biznesa centra pirmsākumā. Nigērijas ekonomika ir kļuvusi par lielāko Āfrikā, līdz ar to padarot Lagosu par kontinenta pirmo pilsētu. Tās iedzīvotāju skaits aug tik strauji, ka tam nav iespējams precīzi izsekot līdzi. Lagosa ir vieta, kur satiekas bagātība un nabadzība. Lasi par to, kā cilvēki, kuri iztiku pelna ar zemesriekstu grauzdēšanu, dzīvo līdzās tiem, kuri brīvo laiku pavada, spēlējot golfu elitārā klubā.

 

Lasiet arī par to, kāda dzīve mūs sagaida nākotnē un pirmajiem mēģeņu pingvīniem. Kā vienmēr – acis priecēs krāšņas fotogrāfijas no visas pasaules!