RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Lasāmviela

VIDEO: TOP 7 FOX seriāli, kas ietekmējuši populāro kultūru

VIDEO: TOP 7 FOX seriāli, kas ietekmējuši populāro kultūru
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 08.02.2015. 13:04

Līdz ar seriāla „Staigājošie miroņi” 5.sezonas atsākšanos, pasaulē populārākais izklaides TV kanāls FOX uzsāks vienotu zīmola stratēģiju visās 126 valstīs, kur pārstāvēts šis kanāls. 

 

Viens no šādiem stratēģijas elementiem ir globālās pirmizrādes, kas notiek vienlaicīgi visās pasaulē. 9.februārī skatītāji vienlaikus redzēs populārā seriāla „Staigājošie miroņi” jaunākās sērijas pirmizrādi, savukārt maijā ceļu pie skatītājiem sāks „Par ko klusē priedes”.  Šādas politikas rezultātā pērn globālie TV kanāla reitingi palielinājās par 20%.

 

Kanāla spēks ir spēja piedāvāt skatītājiem vislabākos šovus un seriālus vēl pirms tie ir pieejami un redzami citur. Saskaņā ar „Phoenix Marketing International” veikto pētījumu, FOX 2014.gada 4.ceturksnī bija populārākais un ietekmīgākais izklaides zīmols pasaulē, pārspējot tādus konkurentus kā „Discovery”, „Disney”, „Warner brothers”, „NBC Universal”, arī „Netflix” un „Youtube”. Skatītāji 24 valstīs atzina, ka FOX piedāvātie šovi un seriāli vienmēr ir izklaidējoši, turklāt kanāls ātri spēj piegādāt vislabāko saturu.

 

Jau kopš pirmsākumiem FOX vienmēr ir meklējis neparastus, drosmīgus risinājumus, kas uzrunā miljoniem skatītāju un reizēm pat apsteidz savu laiku. Arī patlaban kanāla labākie seriāli ir tik atšķirīgi, ir grūti iedomāties, ka tie varētu tikt raidīti citos kanālos.

 

Lūk, septiņi spilgtākie FOX seriāli, kas ir ietekmējuši pat veselas skatītāju paaudzes.

 

Simpsoni (1989 – patlaban)

„Simpsoni” ir visu laiku garākais ASV animācijas seriāls, kuram ir nenoliedzama nozīme FOX tapšanā par ietekmīgu izklaides televīzijas tīklu. Modernais humors, satīras pilnie komentāri par mīlestību, ģimeni, izglītību, reliģiju un citām reālās dzīves norisēm ir nenovērtējami. Bārts Simpsons ir vienīgais izdomātais varonis, kas iekļuva žurnāla „Time” XX gadsimta 100 ietekmīgāko cilvēku sarakstā.

 

Beverlihilsa, 90210 (1990-2000)

Vai stāsts par Rietumbeverlihilsas vidusskolas audzēkņu dzīvi un problēmām bija izcils seriāls? Iespējams, nē, taču 90.gadu tīņiem tā bija neatņemama dzīves sastāvdaļa. Viena no pirmajām konkrēti jauniešu auditorijai domātā „ziepju opera” pamanījās runāt arī par visnotaļ nopietnām tēmām – jauniešu grūtniecību, narkotikām, AIDS, šokējošiem mīlas trīsstūriem.

 

Slepenās lietas (1993-2002)

Seriāls, kura centrā ir divu FIB aģentu Foksa Maldera un Danas Skallijas attiecības un darbs, apvienoja zinātni, humoru, izmeklēšanu un smalku romantisku pieskārienu. Patiesības meklējumi, pārdabiski, dīvaini, biedējoši un pārdomas raisoši stāsti. Un viens no labākajiem un sarežģītākajiem pāriem TV vēsturē. Vai kāds šaubās par to, ka patiesība ir tur – ārā?

 

 

24 (2001 - 2010)

Seriāls „24” tiek uzskatīts par vienu no labākajām iepriekšējās desmitgades pretterorisma drāmām, kurā netrūkst ne azartisku ainu, ne dramatisku atklāsmju. Tā centrā ir ASV Terorisma apkarošanas vienība un tās centieni aizsargāt valsti no terora draudiem. Katra seriāla sērija atainoja vienu stundu vienības darbinieka Džeka Bauera dzīvē.

 

Doktors Hauss (2004 – 2012)

Reitingu un balvu lutināts seriāls par neciešami cinisko un spožo ārstu Gregoriju Hausu, kas nevis pārkāpj noteikumus, bet vienkārši tos ignorē. Hausa atveidotājs Hjū Lorijs iekļauts Ginesa rekorda grāmatā kā aktieris, kas spējis pie televizoriem savākt vislielāko auditoriju.

 

Radīti skatuvei (2009 – patlaban)

Ir grūti teikt, vai šī muzikāli dramatiskā komēdija turpinās iedvesmot jaunos dziedātājus visā pasaulē, taču nav noliedzams, ka „Radīti skatuvei” ir viens no skaistākajiem, netradicionālajiem un talantu pārpilnajiem seriāliem, ko ir radījis FOX.

 

Staigājošie miroņi (2010 – patlaban)

Postapokaliptiskais šausmu trilleris par izdzīvošanu un attiecībām pasaulē, kuru ir pārņēmuši zombiji, jau vairākus gadus pie televizoru ekrāniem spēj savākt itin prāvu skatītāju auditoriju. Piektās sezonas pirmo sēriju noskatījās 17,3 miljoni cilvēku: tas ir augstākais rādītājs ASV kabeļtelevīzijā, ja neskaita sporta pārraides un nu ar nepacietību tiek sagaidīts TV grāvēja turpinājums.

 

Skaties postapokaliptiskā trillera „Staigājošie miroņi” 5.sezonas jaunās sērijas kanālā FOX pirmdienās, plkst. 22.00, sākot no 9.februāra.