Erots 2020
RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Lasāmviela

Ko darīt lietainā vasaras dienā: seši padomi viedtālruņu lietotājiem

Ko darīt lietainā vasaras dienā: seši padomi viedtālruņu lietotājiem
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 10.07.2015. 09:40

Lietainas vasaras dienas var pamatīgi sabojāt garastāvokli, īpaši ja apmācies laiks un nokrišņi pārsteidz atvaļinājumā. Kā liecina tikko Eiropā veiktais Samsung “Techonomic Index” pētījums, katrs ceturtais eiropietis vismaz reizi nedēļā izmanto tehnoloģijas, lai apgūtu jaunas zināšanas. Tāpēc lietaina diena var kļūt par motivāciju, lai iemācītos ko jaunu – valodas, pavārmākslu vai sporta vingrinājumus. Samsung Electronics Baltics produktu eksperts Jānis Lejnieks iesaka kā lietderīgi pavadīt laiku, izmantojot gudro tehnoloģiju sniegtās iespējas.

 

Uzsāc 30 dienu izaicinājumu

Lietainā diena var kļūt par iemeslu, lai sāktu kādu no šobrīd populārajām aktīva dzīvesveida programmām, piemēram, „30 dienu pietupienu izaicinājumu” vai „30 dienu vēderpreses izaicinājumu”. Meklē „Google Play” veikalā lietotnes ar atslēgas vārdiem „30 day challenge”, lai iespējams jau pēc mēneša varētu lepoties ar lieliskiem rezultātiem.

 

Atrodi sev grāmatu

„Goodreads” ir pasaulē lielākais grāmatām veltītais sociālais tīkls, kurā šobrīd pieejamas atsauksmes par 1,1 miljardu grāmatu. Iepazīsties ar draugu grāmatplauktiem, citu lasītāju recenzijām vai dalies ar savām pārdomām. Ja vēlies telefonā lasīt grāmatas latviešu valodā, izvēlies lietotni „Fabula”, kurā pieejamas ap 500 e-grāmatu latviešu valodā par fiksētu mēnešmaksu. Populāri e-grāmatu veikali ir arī „Amazon Kindle” un „Aldiko”.     

 

Pārsteidz ģimeni ar kulinārijas eksperimentiem

Pelēkā dienā vari palutināt sevi un tuviniekus ar kādu eksotisku un krāsainu ēdienu. Arī te labi noder viedtālruņa iespējas – tas ir ne tikai ērts virtuves taimeris, bet arī plaša ideju krātuve jaunām receptēm, piemēram, lietotnē „Big Oven” pieejamas pat 35 000 idejas maltītei. Un pie reizes var tuvākajiem atgādināt, ka vasarā ir jāuzņem daudz šķidruma. Tam iesakām izmēģināt „Waterbalance” un aprēķināt nepieciešamo ūdens daudzumu pēc vecuma, dzimuma, svara un citiem parametriem, kā arī sekot līdzi, vai tas tiek patērēts.  

 

Plāno piedzīvojumus saulainām dienām

Kamēr aiz loga līst, izmanto iespēju saplānot atpūtu citām dienām. Lai noskaidrotu, kad atkal lutinās saule, vari izmantot kādu no profesionālajām laikaziņu lietotnēm. Piemēram, „Yahoo! Weather” ir vienkārša un vizuāli pievilcīga lietotne. Populāras ir arī „Weather.com” un „1Weather” lietotnes, no kurām pēdējā atzīta par vienu no labākajām laikaziņu programmām pasaulē.  

 

Iemācies sasveicināties citās valodās

Par vienu no labākajām valodu lietotnēm atzītā „Duolingo” ļauj bez maksas apgūt spāņu, franču, vācu, portugāļu, itāļu, īru, zviedru, holandiešu un angļu valodu. Mācību process tajā ir efektīvs un interesants – kā pavisam īsas mācību stundas ar spēles elementiem. Varbūt jau nākamajā ceļojumā izdosies ar vietējiem iedzīvotājiem saprasties labāk?  

 

Pārbaudi svarīgu informāciju

Ikdienas steigā var gadīties piemirst par sev būtisku datu – fotogrāfiju, kontaktu, dažādu dokumentu – drošību. Tāpēc izmanto šo dienu, lai pārliecinātos, vai telefonam regulāri tiek izveidotas datu rezerves kopijas jeb „back-up” un vai tam ir pieslēgts „Where’s my Droid”, kas ar GPS signālu ļauj viedtālruni atrast pazaudēšanas gadījumā. Lai nodrošinātos pret fotogrāfiju zudumu, pieslēdz automātisko attēlu augšupielādi „Google Drive” vai „Dropbox”.

 

Par Samsung „Techonomic Index”

Samsung Electronics veic “Techonomic Index” pētījumu, lai atklātu, kā cilvēki izmanto tehnoloģijas. Tas ļauj labāk izprast klientu vajadzības un pielāgot tām jaunās ierīces. Indeksā aptaujāti 18 000 respondentu vecumā virs 16 gadiem 18 Eiropas valstīs. Pētījums veikts 2015. gada aprīlī un maijā.