RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Mūzika

Britu roka leģenda uz Dzintaru koncertzāles skatuves

Britu roka leģenda uz Dzintaru koncertzāles skatuves
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 16.05.2012. 11:40

30. jūnijā Dzintaru koncertzālē festivāla „Live Fest” laikā uz skatuves būs iespējams redzēt un dzirdēt slaveno britu rokgrupu Manfred Mann’s Earth Band, kuru iesildīs Latvijas publikai labi zināmā blūza un roka zvaigzne Louie Fontaine & Starlight Searchers.

 

Manfred Mann’s Earth Band ir viena no progresīvā roka klasiskajām grupām, kas dibināta 1960. gadā Lielbritānijā un sešdesmito septiņdesmito gadu mijā piedzīvojusi vairākkārtējas grupas sastāva izmaiņas. 1971.gadā tā nostabilizējās kā progresīvā roka vienība, kuras oriģinālsastāvā ir arī vēlākais AC/DC bundzinieks Kriss Sleids. Manfred Mann’s Earth Band skaņdarbos saplūst roka, džeza un klasiskās mūzikas ietekmes (vairākas kompozīcijas balstītas simfoniskās mūzikas tēmās), taču, atšķirībā no daudzām citām progroka grupām, viņiem parasti izdodas saglabāt melodisku skanējumu, ko īpaši rotā Manfreda savdabīgā sintezatoru spēle.

 

Astoņdesmitajos grupa piedzīvo kārtējo virkni sastāva izmaiņu, bet pats Manfrēds arvien intensīvāk aizraujas ar elektroniku, kā arī sociālpolitiskām aktivitātēm, protestējot pret Dienvidāfrikas Republikas aparteīda režīmu. Visbeidzot Manns savā dzimtenē kļūst par persona non grata, kam aizliegta iebraukšana valstī. Simboliski, ka tieši šajā periodā MMEB rada vienu no savām labākajām platēm - Āfrikas mūzikas ietekmēm bagāto Somewhere in Africa (1983).

 

Manfred Mann’s Earth Band pēdējais albums iznāca 2004.gadā ar nosaukumu 2006. Pēdējos gados grupā atgriezies sākumsastāva ģitārists un dziedātājs Miks Rodžerss, un tā atkal aktīvi koncertē, izpildot savu klasisko repertuāru, kas joprojām sniedz pārliecinošu liecību par rokmūzikas zelta laikmeta sasniegumiem.

 

Festivāla „Live Fest” laikā, kas Jūrmalā norisināsies no 30. jūnija līdz 1. jūlijam, grupa atzīmēs savas muzikālās karjeras 40.gadadienu.