RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Mūzika

Klāss Vāvere laiž klajā pirmo digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies

Klāss Vāvere laiž klajā pirmo digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 07.01.2016. 10:00

Iepriecinot ikvienu leģendārās Šūpuļdziesmu kolekcijas cienītāju, mūzikas pētnieks, kritiķis un melomāns Klāss Vāvere izveidojis jaunu digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies, kas pieejama Latvijas Mobilā Telefona (LMT) Spotify kanālā.

 

Klāss Vāvere jauno šūpuļdziesmu izlasē apkopojis gan tādu mūzikas dižgaru kā David Bowie, John Martyn, Pops Staples un Leonard Cohen skaņdarbus, gan vairāku mūsdienu izpildītāju, piemēram, Beach House, Bon Iver, Natalie Prass dziesmas. Šūpuļdziesmu izlases autors norāda, ka saglabājis uzticību pārliecībai, ka laba dziesma nenoveco, tādēļ jaunajā šūpuļdziesmu izlasē iekļāvis vairākas laika pārbaudi izturējušas kompozīcijas jaunā skanējumā. “Recent Lullabies plejlistē dubstep dziesminieka James Blake izpildījumā skan Joni Mitchell 1970. gadu romantiskā klasika A Case of You, savukārt šodienas rock noir autoritāte Mark Lanegan izpilda Mack the Knife no Kurta Veila un Bertolta Brehta Trīsgrašu operas, kas sacerēta pagājušā gadsimta 20. gados,” norāda šūpuļdziesmu izlases sastādītājs.

 

“Nosaukums Recent Lullabies jeb Jaunās šūpuļdziesmas nenozīmē atbilstību aktuālajiem popkultūras standartiem. Tie ir ieraksti ar šā laika (21. gadsimta) skanējumu, dziesmas, kas izpildītas ar mūsdienīgu attieksmi, bet iemieso kādu, manuprāt, pārlaicīgu emocionālu vai saturisku vēstījumu, kas tās jau šodien dara saprotamas dažādu paaudžu klausītājiem. Iespējams, pēc gadiem tās daudziem nozīmēs ko vēl vairāk,” stāsta Klāss Vāvere.

 

„Mūzikas straumēšanas vietnes kā Spotify jau ir mainījušas veidu, kā cilvēki arī Latvijā pērk un klausās mūziku. Vairs nav nepieciešams iegādāties diskus vai, iespējams, nelegāli lejupielādēt dziesmas. Ar Spotify tiešsaistē legāli jebkurā laikā un vietā arī telefonā ir ērti pieejamas vairāk nekā 30 miljoni dziesmas, tai skaitā plašā klāstā arī Latvijas mūzika. Tā kā piedāvājums ir tik plašs, mūzikas straumēšanas servisos jo īpaši populāras ir dziesmu izlases. Klāsa Vāveres šūpuļdziesmu izlases ir populāri albumi diskos, un nešaubos, ka vismaz tikpat iecienīta būs arī jaunā šūpuļdziesmu izlase Recent Lullabies digitālā formātā LMT Spotify kanālā,” uz mūzikas straumēšanas potenciālu norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

 

LMT Spotify kanālā jau ir vairākas dziesmu izlases, kas noderēs gan ikdienai, gan svētkiem gada nogalē. Piemēram, Ziemassvētku izlase, Toma Grēviņa gatavotā LMT Spotify ballītes izlase un Māras Upmanes Holšteinas gatavotā Saulrieta dziesmu izlase.

 

Līdz šim Lullabies/Šūpuļdziesmu sērijā, kas veltīta populārās mūzikas klasikai, bija pieejami 18 CD (izdevējs Mikrofona ieraksti), bet Recent Lullabies ir pirmā izlase, kas pieejama digitāli. Tajā iekļautas 18 kompozīcijas, kas, atspoguļojot mūsdienu laikmeta garu, ar savu dzīvo skanējumu priecēs klausītājus 1 stundas un 11 minūšu garumā.

 

Klāsa Vāveres izveidoto jauno šūpuļdziesmu izlase Recent Lullabies bez maksas pieejama šeit: saite