RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Sirreāla FOTOGALERIJA: Pēc olimpiskajām spēlēm Soči kļuvuši par spoku pilsētu

Sirreāla FOTOGALERIJA: Pēc olimpiskajām spēlēm Soči kļuvuši par spoku pilsētu
Foto: Ekrānšāviņi no interneta
KRUSTTEVS.COM · 26.03.2014. 12:25

Pavisam nesen Soči bija Pasaules sporta centrā - gandrīz 6000 atlēti cīnījās par savas valsts godu un olimpiskajām medaļām. Šobrīd Krievijas prezidenta, Vladimira Putina, 51 miljardu ASV dolāru vērtais un lolotais projekts vairāk atgādina spoku pilsētu.

 

Dotajā brīdī Sočos ir pamestas dzīvojamās platības, nav redzams neviens cilvēks. Tik vien, ka kāds noklīdis suns guļ zālienā. Pirms olimpiādes aptuveni 2000 ģimeņu bija jāpamet savas dzīvesvietas, lai pilsēta pārtaptu par pirmā lieluma kūrortu. Vai šāds bija gaidītais rezultāts?

 

Notikumi Krimā aizēno Soču olimpiādes pozitīvās emocijas, kā arī ieguldītos resursus. Grūti iztēloties, ka pēc Krievijas darbībām Ukrainā, šī Melnās jūras pilsēta kādreiz varētu kļūt par starptautiski iecienītu tūristu galamērķi.

 

Līdzekļi netika žēloti, lai pilsētu transformētu no Padomju laika drūmās kūrortpilsētas par Pasaules klases slēpošanas kūrortu. Tika izveidoti desmitiem jaunu viesnīcu, modernizētas lidostas un dzelzceļa stacijas, kas izmaksāja aptuveni 8 miljardus ASV dolārus. 

 

Protams, mediji smej, ka celtniecībā ieguldītā nauda neiet roku rokā ar vēlamo kvalitāti, rezultātu pat salīdzinot ar Nasha Rasha varoņu iespēto. Skaidrs ir viens - būtu ļoti nepatīkami redzēt, ja kārtējā olimpisko spēļu mājvieta pārtaptu par izgāztuvi.