RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Balsojumā noteiks labākos aktīva dzīvesveida projektus jauniešiem Latvijā

Balsojumā noteiks labākos aktīva dzīvesveida projektus jauniešiem Latvijā
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 24.07.2014. 10:10

Šodien, 24. jūlijā, sācies balsojums par 25 labākajām iniciatīvām jauniešu aktīva dzīvesveida atbalstam visā Latvijā, kas pieteiktas Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Konkursā kopumā tika iesniegts 41 projekta pieteikums, no kuriem žūrija izvēlējās piecas labākās idejas katrā no reģioniem, kas atbalsta jauniešu iespējas aktīvi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Iedzīvotāju balsojumā tiks noteikts viens labākais jauniešu projekts katrā no reģioniem, kuru īstenošanai Narvesen piešķirs finansējumu 10 000 eiro apmērā. 

 

Līdz pat 8. augustam konkursa mājas lapā www.narvesen.lv/piedzivojums ikviens var iepazīties ar labākajām idejām katrā Latvijas reģionā (Kurzeme, Vidzeme, Latgale, Zemgale, Rīga), kā arī nobalsot par savu favorītu. Projekti, kas katrā no reģioniem iegūs lielāko balsu skaitu, saņems finansējumu līdz 2000 eiro to īstenošanai. Papildus tam, banka Citadele piešķirs savu speciālbalvu projektam, kurā būs visvairāk padomāts par aktīva dzīvesveida iespējām arī jauniešiem ar invaliditāti.

 

„Ir fantastiski redzēt, ka ikvienā Latvijas reģionā ir aktīvas jauniešu organizācijas, kas gatavas padarīt interesantāku jauniešu ikdienu gan ar praktiskām, gan arī ļoti radošām idejām. Galvenokārt jaunieši vēlas ierīkot āra trenažieru laukumus, iegādāties sporta inventāru vai arī atjaunot esošos sporta laukumus. Netrūkst arī daudz radošu iniciatīvu kā, piemēram, rīkot aktīvās atpūtas velotūres, iekārtot milzīgu spēles “Cirks” laukumu vai arī attīstīt pašapkalpošanās velodarbnīcu. Lai arī visi projekti ir īstenošanas vērti, izvirzīt vienu absolūto uzvarētāju ir praktiski neiespējami. Tāpēc aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties un noteikt savā reģionā aktuālākās idejas,” stāsta Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja un žūrijas locekle Katrīne Judovica.

 

Pieteikt projektus konkursam “Diena kā piedzīvojums” līdz jūnija beigām varēja ikviena Latvijā reģistrēta biedrība, nodibinājums un pašvaldību iestāde vai aģentūra, kuras darbība nav saistīta ar peļņas gūšanu. Visaktīvāk pieteikumus konkursam iesūtīja Vidzemes un Latgales reģionu jauniešu organizācijas, kopumā iesniedzot pusi no visiem projektiem.

 

Konkursa pusfinālā visus projektus vērtēja žūrija, kuras sastāvā ir jauniešu organizācijas Avantis direktore Ilona Bičevska, skeletonists Martins Dukurs, Latvijas ielu vingrotāju biedrības prezidents Māris Šlēziņš, bankas Citadele Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāja Ieva Prauliņa un Narvesen valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica. Projekti tika vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, nosakot, vai tie ir vērsti uz apkārtējās vides infrastruktūras un sabiedrības dzīves telpas attīstīšanu, sniedz labumu ilgtermiņā pēc iespējas plašākai sabiedrības daļai, kā arī veicina jauniešu aktīvu dzīvesveidu.

 

Konkursa Diena kā piedzīvojums balsojums ir pieejams mājaslapā www.narvesen.lv/piedzivojums