RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Tēva dienai veltītā glezna Mīļais tētis izstādīta Rīgas Mākslas telpā

Tēva dienai veltītā glezna Mīļais tētis izstādīta Rīgas Mākslas telpā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 07.11.2014. 12:34

Glezna „Mīļais tētis” ir veltījums ikkatram Latvijas tētim 2014. gada Tēva dienā. No šodienas glezna izstādīta Rīgas Mākslas telpā (Kungu iela 3), kur būs apskatāma līdz šā gada beigām. Lielformāta gleznas radīšanā Tēva dienas svētkos, ko organizēja portāls „Mammamuntetiem.lv”, piedalījās ģimenes no visas Latvijas, kā arī māsas mākslinieces Elita un Ilze Patmalnieces.

 

Tēviem veltītā glezna tapusi 2014. gada Tēva dienas svētkos, ko 13. septembrī Rīgā, kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, rīkoja ģimeņu organizācija „Mammamuntetiem.lv” un nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem”.

 

Gleznas izmērs ir gandrīz četri metri platumā un viens metrs divdesmit centimetri augstumā. Mākslas darbā, izmantojot „Vivacolor” dāvinātās krāsas, ir attēloti ne mazāk kā 33 tētu portreti.

 

Lai aplūkotu šo tēviem veltīto gleznu, ieejas biļete nav jāiegādājas – glezna atrodas pie ieejas Rīgas Mākslas telpā no Mazās Jaunielas (centrālā ieeja – Kungu ielā 3).

 

Arī pērn Tēva dienas svētkos tika radīts lielformāta mākslas darbs – glezna ar nosaukumu „Drosme”. Tās tapšanā piedalījās gan 2013. gada Tēva dienas svētku dalībnieki, gan grafiti mākslinieki Aigars Mamis un Roberts Rūrāns. Glezna „Drosme” bija veltīta tēviem visā Latvijā – kā pateicība par tēva lomas uzņemšanos.