RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Ironisku nāvju TOP 8

Ironisku nāvju TOP 8
Foto: No reneethefrugalmom.blogspot.com. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
KRUSTTEVS.COM · 22.05.2012. 09:01

Lai arī bojāeja pēc būtības grūti sasaistāma ar ironiju, mēdz būt gadījumi, kad kāda cilvēka aiziešana citos medību laukos ir tik jancīga, ka no smīna nekādi neizvairīties…

 

Vietnē neatorama.com apkopoti astoņi visai neparasti šīs pasaules atstāšanas stāsti. Ja ir alerģija pret melno humoru, vērts nopietni apsvērt iespēju tālāk nelasīt...

1. Pietrūka optimisma

 

1915.gadā britu armijas štāba seržants un komponists Fēlikss Pauels sacerēja mūziku maršam ar nosaukumu „Samet visas savas problēmas vecā maisā un smaidi, smaidi, smaidi”. Pirmā pasaules kara laikā šī dziesma piedalījās un uzvarēja konkursā par labāko skaņdarbu karavīru garastāvokļa uzlabošanai, turklāt tā tika nodēvēta par „iespējams, visoptimistiskāko jebkad sacerēto dziesmu”. Mazāk iepriecinošs ir fakts, ka šīs „optimisma himnas” autors 1941.gadā dzīvi beidza pašnāvībā...

 

2. Neroc sev kapu!

 

Sajutis pēdējās stundiņas tuvošanos, dienvidslāvu fermeris Niks Markura nolēma pats izrakt sev kapu. Dažādu avotu informācija vēsta – „kad sākās pēkšņas lietusgāzes un ūdens piepildīja izrakto bedri, Markura mēģināja ar spaini no tās izsmelt ūdeni, bet paslīdēja, iekrita bedrē un noslīka.

 

3. Gluži kā ūdenī ieskatījies

 

1956.gada 30.aprīlī toreizējais ASV viceprezidents Olbens Bārklijs ar runu uzstājās politiskā pasākumā Vašingtona un Lī universitātē. Paziņojis auditorijai, ka labprātāk sēdētu pie tā Kunga kājām, nekā sēdētu starp visvarenajiem, Bārklijs nokrita zemē un nomira.

 

4. Pēdējā stundiņa zem ziloņa „čupas”

 

Kāds zoodārza uzraugs Vācijā Fridrihs Rīzfelds centās izārstēt ziloni Stefanu no vēdera aizcietējumiem, iebarojot viņam 22 devas dzīvniekiem paredzētu caurejas zāļu. Kad tas nelīdzēja, viņš dzīvniekam iebaroja labi daudz ogu, vīģu un žāvētu melno plūmju, bet rezultāta vēl aizvien nebija.

 

Pēc tam satrauktais dzīvnieku pieskatītājs nolēma zilonim veikt klizmu ar olīvu eļļu. Smalkās procedūras laikā zilonis atbrīvojās no 90 kilogramiem ekskrementu, kas Rīzfeldam bija nāvējoši – tie no milzīgā dzīvnieka izdalījās ar tādu sparu, ka pieskatītājs tika nogāzts zemē, atsitās pret akmeni un zaudēja samaņu. Savukārt zilonis turpināja atvieglošanās procesu, un, kad nelaimīgais dzīvnieku draugs pēc stundas tika atrasts, viņš zem pamatīgās „čupas” bija jau nosmacis.

 

5. Viss dzīvesgājums - žurnālā

 

Žurnāla „Life” pirmajā numurā tika publicēta jaundzimušā Džordža Storija foto ar virsrakstu „Dzīve sākas”. Daudzu gadu garumā izdevumā tika aprakstīts viss Džordža dzīves gājums, ieskaitot divas laulības, bērnus un aiziešanu pensijā. Nedēļu pēc tam, kad „Life” paziņoja par darbības izbeigšanu, Džordžs mira no sirds apstāšanās. Žurnāla pēdējā numura pēdējā lapā tika publicēts raksts par Džordžu Storiju ar nosaukumu „Dzīve beidzas”.

 

6. Gluži kā kino

 

Mira Deivisa bija dubliere aktrisei Džanetai Lī, kura atveidoja galveno varoni slavenajā Alfreda Hičkoka filmā „Psiho”. Viņa ierunāja filmas galvenā varoņa Normana Beitsa mātes balsi, un tieši viņas roka bija redzama slavenajā ainā ar vannu, kad Lī atveidotā filmas varone tika nonāvēta ar nazi. Likteņa ironija, taču 1988.gada 3.jūlijā Deivisa savā mājā tika atrasta nožņaugta. Viņu nogalināja 31 gadu vecais mājas pārvaldnieks – šāds varonis, vārdā Entonijs Pērkinss, arī bija redzams filmā „Psiho”.

 

7. Nokrita, paslīdēja…

 

1911.gadā profesionālais kaskadieris Bobijs Līčs, kurš iztiku pelnīja, pastāvīgi riskēdams ar dzīvību, atrodoties mucā, nokrita no Niagāras ūdenskrituma un izdzīvoja. Taču pēc 15 gadiem, 1926.gadā, viņš, uzkāpjot uz apelsīna mizas, paslīdēja un no kritiena rezultātā gūtajām traumām mira.

 

8. Kļūda mērījumos

 

Šveices matemātiķis Johans Andervalds bija viens no spožākajiem prātiem savā jomā un tika dēvēts par „jauno Einšteinu”. Taču viņš dzīvi beidza vārda tiešā nozīmē matemātiskas kļūdas dēļ. Viņš veica lēcienu no 76 metru augstuma, izmantojot elastīgo virvi (lēkšanas gumiju), kas bija paredzēta... lēcieniem no 90 metru augstuma. Iznākums bēdīgs – spožais prāts no trieciena gāja bojā.