RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

E-prasmju nedēļā piedalījušies vairāk kā 15 tūkstoši jauniešu

E-prasmju nedēļā piedalījušies vairāk kā 15 tūkstoši jauniešu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 01.04.2015. 18:04

"E-prasmju nedēļā" iespēju apgūt un uzlabot zināšanas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā izmantojuši 23 584 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju visā Latvijā. Līdz ar to Latvija jau sesto gadu pēc kārtas kļuvusi par vienu no aktīvākajām "E-prasmju nedēļas" dalībniecēm visā Eiropas Savienībā (ES). Kampaņu Latvijā organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un galveno partneri Lattelecom.

 

“E-prasmju nedēļa” visā Latvijā norisinājās no 23. līdz 27. martam, un tā notika Eiropas “Get Online Week 2015” un Eiropas kampaņas “e-Skills for Jobs 2015” ietvaros. Latvijā pasākumā iesaistījās 88 novadi un pilsētas. Kopumā iedzīvotājiem tika piedāvāti 745 pasākumi, ko nodrošināja vairāk nekā 150 partneri: ministrijas, valsts aģentūras, uzņēmumi, bankas, skolas un universitātes, bibliotēkas, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas.

 

Aktīvākie “E-prasmju nedēļas” dalībnieki bija vīrieši - 56 %, kamēr sievietes – 44 %. Vislielākais dalībnieku skaits bija vecumā no 16  līdz 24 gadiem (43%). Tomēr iespējas apgūt jaunas zināšanas par tehnoloģijām aktīvi izmantojuši arī ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 64 gadiem (23%) un bērni un jaunieši līdz 16 gadiem (23%).

 

“Īpaši priecīga esmu par lielo jauniešu atsaucību: “E-prasmju nedēļā” piedalījās vairāk nekā 15 tūkstoši jauniešu vecumā līdz 24 gadiem jeb 66% no visiem dalībniekiem. Šis skaitlis liecina, ka gan IKT nozare jauniešiem šķiet interesanta, gan e-prasmes - aktuālas. Tas ļauj nākotnē raudzīties ar optimismu, cerot, ka IKT nozarē tuvāko gadu laikā varam rēķināties ar jauniem speciālistiem,” stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

 

„Interese par E-prasmju nedēļas pasākumiem visā Latvijā liecina, ka aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, jo sevišķi jaunieši, vēlas iegūt nepieciešamās prasmes darbam elektroniskajā vidē. Tas ir tālredzīgi un apsveicami, ņemot vērā IKT speciālistu deficītu jau tagad un tuvākajos gados, kā arī pieaugošās biznesa iespējas, kuras piedāvās Eiropas digitālais vienotais tirgus”, uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

 

57% no visiem “E-prasmju  nedēļas” dalībniekiem bija skolēni un studenti.  Aktīvi “E-prasmju nedēļas” dalībnieki bija arī dažādās tautsaimniecības sfērās nodarbinātie iedzīvotāji (20%), kā arī darba meklētāji (9%) un pensionāri (6%).