RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs

Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 14.05.2015. 16:19

Pirms laika mežacūkas bija iecienījušas pastaigas Rīgā, Juglas apkārtnē, bet dzīvā daba savu klātbūtni pilsētā ir pieteikusi arī Jelgavā, arvien aktuālākam kļūstot teicienam „mežs ienāk pilsētā”. Šonedēļ Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību kontaktu centrs saņēmis zvanu no vīrieša, kur, pastaigājoties ar savu suni pa Jelgavas pilsētas parku, piedzīvojis neparastu gadījumu – viņam no krūmiem uzbrucis bebrs un sakodis kāju. Taču BALTA pieredzē piedzīvoti arī citi neparasti dzīvnieku kodumi, kad noderējis apdrošinātāja atbalsts. 

 

Kā pēc notikušā, piesakot atlīdzību, atzina no bebra kodiena cietušais kungs, uzbrukums viņu tiešām pārsteidzis nesagatavotu. Ja šķiet, ka šādi negadījumi var notikt tikai laukos, tad aktīvajam bebram arī pilsētas parks licies gana atbilstošs dzīvošanai, tāpēc tagad pat uz pilsētas taciņas iedzīvotāji nevarot justies droši. Pēc negadījuma kungs jau saņēmis medicīnisko palīdzību, un paliekošas sekas uz veselību bebra kodums neatstās.

 

Kā norāda Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe, gadījumos, kad pilsētu ir „apciemojuši” meža zvēri, pats svarīgākais ir nekrist panikā, vēlams pēc iespējas mazāk tos traucēt, neiet tiem tuvumā, kā arī galvenokārt neaiztikt. „Tas, ka meža dzīvnieks ir iznācis no meža pilsētā, nozīmē, ka tas ir vesels un spēcīgs, jo slimi dzīvnieki nekad neiznāktu pilsētā, tie tieši ielīstu dziļāk meža biezoknī nost no visas sabiedrības,” stāsta A. Joffe, Viņa piebilst, ka gadījumos, kad tomēr pilsētā tiek satikti meža dzīvnieki, ir nepieciešams zvanīt konkrētās pilsētas pašvaldības policijai vai arī meža dienestam.

 

Kā liecina BALTA statistika, suņi nav vienīgie uzbrucēji-kodēji. Pēdējo trīs gadu laikā par dažādu dzīvnieku kodumiem atlīdzību pieteikumus ir iesnieguši 96 Latvijas iedzīvotāji. No tiem 85% gadījumu ir suņu uzbrukumi, taču pārējos gadījumos cilvēkus ir sakoduši arī kaķi, bebri, zirgi, čūskas, dēles un citi dzīvnieki vai kukaiņi.

 

BALTA pieredzē ir arī īpaši smags gadījums, kad cilvēkam, ejot garām kādai sētai, kurai bijuši vaļēji vārtiņi, uzbrucis svešs suns. Suns negadījumā cietušajam uzbruka un sakoda seju. Par šo nelaimes gadījumu atlīdzībā tika izmaksāti 358 eiro, kas sniedza kaut nelielu palīdzību nepatīkamajā situācijā.

Analizējot statistikas datus, kopumā var secināt, ka visbiežāk jeb 41% gadījumu dzīvnieki sakož cilvēku rokas, taču 31% gadījumu viņu „kārais kumoss” ir cilvēku kājas. Tāpat 14% gadījumu cietušas cilvēku sejas, bet 14% gadījumos – vēders, sāns vai citas ķermeņa vietas. Tomēr neparasts ir bijis arī gadījums, kad zirgs ir iekodis cilvēkam ausī.