RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Re, kā!

Rīgas Franču liceja un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas apvienotajai komandai pirmā vieta "Osta pilsētai"

Rīgas Franču liceja un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas apvienotajai komandai pirmā vieta
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 09.11.2016. 11:30

Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotajā zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Osta pilsētai” pārliecinoši startējusi Rīgas Franču liceja un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas apvienotā komanda, izcīnot godalgoto pirmo vietu. Konkursa uzvarētāji Linards daugavietis un Indriķis Rusovs darbā apskatīja Rīgas brīvostas kravu apjoma samazinājumu, ostas iesaisti tā apzināšanā un problēmas risināšanā. Rīgas brīvostas pārvaldes organizētais zinātniski pētniecisko darbu konkurss šoruden norisinājās jau devīto reizi.

 

Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā “Osta pilsētai” uzvarēja Rīgas Franču liceja un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas apvienotā komanda Linarda Daugavieša un Indriķa Rusova sastāvā. Jāatzīmē, ka Lindaram Daugavietim šī ir jau otrā uzvara konkursā “Osta pilsētai”. 2015.gada skolēnu konkursā Linards Daugavietis ar komandas biedreni Elizabeti Laiviņu pirmo vietu Rīgas Franču licejam atnesa ar pētījumu par Rīgas Brīvostas teritorijā esošo komersantu ietekmi uz gaisa kvalitāti, gaisa piesārņojumu mazinošo aktivitāšu apsekošanu un kreatīviem priekšlikumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai un videi draudzīgāku darbību veicināšanai.

 

Otrajā vietā ierindojās Linda Rāviča un Loreta Gaile, pārstāvot Āgenskalna Valsts ģimnāziju. Meitenes prezentēja darbu par prāmju un kruīza kuģu satiksmi Rīgas brīvostā, to attīstības perspektīvām un pasažieru apkalpošanas pilnveidošanu, piedāvājot savu skatījumu un idejas Rīgas brīvostas pasažieru ostas labiekārtošanai. Savukārt trešo vietu izcīnīja Rīgas 25.vidusskolas skolnieces Laura Kamaldiņa un Sintija Maselena, kas arī sniedza priekšlikumus un idejas pasažieru ostas attīstībai, tostarp sniedzot priekšlikumus par īpaša un patriotiska reisa Stokholma-Rīga izveidi, tematiski tajā iekļaujot Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumus.

 

Konkursa mērķis ir veicināt Rīgas brīvostas pienesuma Latvijas ekonomikai apzināšanu, analīzi un nākotnes iespējas, iesaistot mērķtiecīgākos un spējīgākos Latvijas skolēnus. Jaunieši tika aicināti meklēt un rast jaunas, starpnozaru disciplīnās balstītas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai. Konkurss notika divās kārtās. Pirmajā kārtā skolēni iesniedza zinātniski pētnieciskos darbus par dažādām ar ostu saistītām tēmām, īpaši uzsverot, ka šogad Rīgas brīvostas pārvaldes konkursa virstēma saistīta ar ostas pienesumu Latvijas ekonomikai. Savukārt finālā risinājās komandu sacensība: labāko darbu autori uz vietas prezentēja un aizstāvēja savas idejas kompetentas žūrijas priekšā. Tās sastāvā bija Anita Leiškalne, žūrijas komisijas priekšsēdētāja un Rīgas Brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore, Guntars Gūte, SIA "Reģionu mediji" direktors, ekonomikas žurnālists, Andris Ingiļāvičus, Latvijas Jūras akadēmijas Ostas un kuģošanas vadības 5.kursa students, Kristīne Bērziņa ,Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras lektore un Anete Zvaigzne, pirmā "Osta pilsētai" konkursa uzvarētāja.

 

Papildus informācija:

Papildus informāciju par Rīgas brīvostas pārvaldes darbību un iepriekšējo konkursu norisi iespējams iegūt, apmeklējot Rīgas brīvostas mājas lapu www.rop.lv, kā arī Rīgas brīvostas sociālo tīklu lapas draugiem.lv/rigasbrivosta/, facebook.com/rigasbrivosta un twitter.com/rigasbrivosta.