RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Pētījums: vīrieši veselīgu dzīvesveidu vairāk saista ar sportu

Pētījums: vīrieši veselīgu dzīvesveidu vairāk saista ar sportu
Foto: No blog.oobafit.com.
KRUSTTEVS.COM · 27.06.2012. 00:12

Vīrieši veselīgu dzīvesveidu un sevis uzturēšanu labā formā ievērojami biežāk saista ar fiziskām aktivitātēm, sievietes - atturoties no kaitīgiem ieradumiem, liecina jaunākais „DNB Latvijas barometra” pētījums. Turklāt vīrieši biežāk uzskata, ka glāze sarkanvīna dienā ir ieteicama un nekaitē veselībai.

 

Pētījumā secināts, ka vīrieši biežāk nekā sievietes regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, tomēr kopumā šis ir vienīgais veselīga dzīvesveida faktors, kuru vīrieši ievēro daudz nopietnāk nekā sievietes. Tajā pat laikā daiļā dzimuma pārstāves daudz biežāk nekā vīrieši norādījušas, ka cenšas lietot pareizu uzturu un iespējami ekoloģisku tīru produkciju (pārtiku, sadzīves ķīmiju, apģērbu u.c.), kā arī pozitīvi un optimistiski izturas pret dzīvi. Turklāt sievietes atšķirībā no vīriešiem rūpīgāk seko līdzi savam veselības stāvoklim un biežāk atturas no kaitīgiem ieradumiem (nesmēķē, mēreni lieto alkoholu).

 

Vērtējot atbildes dažādās vecuma grupās, jaunieši vecumā līdz 24 gadiem biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti norādījuši, ka viņu veselības garants ir pozitīva un optimistiska attieksme pret dzīvi, bet respondenti vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem par nozīmīgu faktoru uzskata līdzsvara ievērošanu starp darbu un personisko dzīvi, piemēram, pavadot pietiekami daudz laika ar ģimenes locekļiem un draugiem.

 

Respondenti vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem nedaudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti atturas no kaitīgiem ieradumiem. Jāpiebilst, ka respondenti vecumā līdz 34 gadiem šādu atbildi snieguši retāk nekā citu vecuma grupu aptaujātie iedzīvotāji. Tikmēr 45 līdz 54 gadus veci iedzīvotāji biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti norādījuši, ka veselīga dzīvesveida nodrošināšanai pavada laiku dabā, svaigā gaisā. Tiesa gan, arī jauniešu vidū šī atbilde ir ļoti populāra, un to atzīmējuši 60% respondentu līdz 24 gadu vecumam.

 

„DNB Latvijas barometra” respondenti tika lūgti arī norādīt, vai piekrīt dažādiem populāriem izteikumiem un stereotipiem par veselīgu dzīvesveidu. Šajā jautājumā sievietes biežāk nekā vīrieši piekritušas, ka, lai saglabātu „slaido līniju”, vēlams neēst pēc sešiem vakarā (vīrieši - 38%; sievietes - 59%) un, lai labi justos, cilvēkam vēlams gulēt astoņas stundas diennaktī (vīrieši - 65%; sievietes - 73%), kā arī dienā jāizdzer 1,5-2 litri ūdens (vīrieši - 60%; sievietes - 70%). Sievietes nedaudz retāk nekā vīrieši norādījušas, ka glāze sarkanvīna dienā ir ieteicama un nekaitē veselībai.