RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Dāma, kas māca vīriešiem „pumpēt” muskuļus

Dāma, kas māca vīriešiem „pumpēt” muskuļus
Foto: No personīgā arhīva.
Kintija Bulava · 28.04.2012. 11:20

Ineta Rijniece ir viena no retajām Latvijas sievietēm, kura jau 20 gadus nodarbojas ar bodibildingu jeb kultūrismu. Viņa pati gan sevi par kultūristi nesauc: „Drīzāk nodarbojos ar fitnesu, jo neatbilstu visiem bodibildinga standartiem.” Šajā pavasarī viņai priekšā vairākas sacensības. Beztauku diēta jau uzsākta!

 

„Cilāt svarus noteikti nav vīrišķīga nodarbe! Drīzāk ir izveidojies stereotips, ka svarcelšana piestāv tikai vīriešiem. Tie, kas mani sastop uz ielas, nemaz nevar pateikt, ka nodarbojos ar bodibildingu. Ir tikai foršas formas gan dibenam, gan kājām,” stāsta I.Rijniece.

 

Viņa atklāj, ka tieši tas arī bijis iemesls, kādēļ izvēle bijusi par labu tieši svaru cilāšanai. „Tas ir efektīvākais veids, kā sevi uzturēt formā un savest kārtībā savu ķermeni,” teic Ineta, piebilstot – līdz šim neviens stiprā dzimuma pārstāvis nav teicis, ka viņa izskatītos vīrišķīgi.

 

„Tieši otrādi – man ir tāda piekrišana no stiprā dzimuma puses, kāda nekad agrāk jaunībā nav bijusi. Vīrieši atzinīgi novērtē manu izskatu un saka, ka jaunajām, 20-gadīgajām meitenēm būtu jāņem piemērs no manis. Ja paskatās, kāda izskatās latviešu sieviete ap 40 – viņa ir liela, resna tante. Es tāda nevēlos būt. Un arī neesmu. Man ir 43, un manu vecumu ir grūti noteikt.”

 

Ja kādu neapmierina savs izskats, I.Rijniece iesaka izvēlēties tieši svaru zāli. Īpaši, ja vecums sniedzas jau virs 35. Tad tikai ar skriešanu vai cita veida aerobo slodzi būs krietni par maz.

 

Svaru cilāšana no hobija kļuvusi par I.Rijnieces otro darbu. Kad sporta zālē pie viņas vairākas reizes nāca klāt kluba klienti un jautāja padomu kā trenerei, viņa saprata – laiks mācīties un apgūt šo profesiju. Sportiste trenē un konsultē gan sievietes, gan vīriešus, un biežāk pie viņas vēršas tieši stiprā dzimuma pārstāvji.

 

„Kopš 2005.gada, Aivara Visocka aicināta, sāku piedalīties arī dažādās sacensībās. Šajā pavasarī man priekšā trīs sacensības – 19.maijā braucu uz Poliju, 27.maijā Rīgā – „X-Power kauss”, bet 9.jūnijā jādodas uz sacensībām Austrijā,” stāsta I.Rijniece, kuras pamatdarbs ir tehniskās kontroles un drošības tehnikas inženieres pienākumi „Latvijas gāzē”.

 

Trīs mēnešus pirms sacensībām viņa ievēro īpašu diētu – uzturā vairāk lieto olbaltumvielu – olas, zivis, gaļu, vājpiena produktus, liesos sierus, riekstus, bet mazāk ogļhidrātu un tauku.

 

Sava hobija izvēli viņa nav nožēlojusi ne mirkli. Un viņas draugs ne tik! Turklāt tieši Inetas ietekmē viņš pats sācis trenēties svaru zālē, bet viņa kļuvusi par drauga pirmo treneri.