RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Trešdaļu acu lāzeroperāciju veic vīriešiem

Trešdaļu acu lāzeroperāciju veic vīriešiem
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 06.10.2012. 14:03

Vīrieši veido trešdaļu no tiem Dr. Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centra pacientiem, kuri izlemj par labu redzes lāzerkorekcijas veikšanai, liecina centra apkopotie dati. Speciālisti vērtē, ka Latvijas sabiedrība arvien vairāk novērtē iespēju uz ilgu laiku atbrīvoties no briļļu nēsāšanas.

 

„Demogrāfiskie dati liecina, ka Latvijā ir 54% sieviešu, un viņas dominē arī starp mūsu klientiem,” stāsta centra vadošais speciālists prof. Igors Solomatins, turklāt sievietes gan pirms operācijas, gan tās laikā esot drosmīgākas nekā vīrieši.

 

„Interesanti, ka nereti ģimenēs, kur brilles lieto gan sieva, gan vīrs, sieviete tiek mudināta pirmā veikt šo operāciju un pēc tam dalīties savos iespaidos ar vīru,” stāsta I.Solomatins.

 

Nedaudz vairāk kā puse centra pacientu ir 20 - 30 gadus jauni, un tas galvenokārt varētu būt skaidrojams ar faktu, ka mūsdienās jaunieši interesējās par jaunākajām tehnoloģijām un viņu vidū notiek strauja informācijas apmaiņa. Līdz ar to par redzes lāzerkorekciju jauniešiem ir pieejama plaša informācija no visdažādākajiem avotiem, un tieši jaunieši ir tie, kas, atnākot pie speciālistiem, ir viszinošākie un atvērtākie redzes lāzerkorekcijas veikšanai.

 

“Galvenās pacientu bažas, kas saistītas ar redzes lāzerkorekcijas operāciju riskiem, ir sāpes operācijas laikā, redzes pasliktināšanās vai pat tās zudums pēc operācijas, nenoturīgs operācijas rezultāts un citas, viņuprāt, iespējamās komplikācijas. Taču realitātē šīm bažām nav pamata – patiesībā operācijas laikā pacients neizjūt sāpes, ja nu vienīgi minimālu diskomfortu, kas galvenokārt saistīts ar plakstiņpletēja ievietošanu. Lāzerkorekcijas laikā komplikācijas nav iespējamas, jo pacients pirms operācijas tiek rūpīgi izmeklēts,” norāda prof. Solomatins.

 

Pēc speciālista sacītā, redzes lāzerkorekcija skaitās viena no pasaulē drošākajām operācijām – ASV katru gadu veic ap miljonu šādu operāciju.