RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

No IT speciālista par jogas skolotāju

No IT speciālista par jogas skolotāju
Foto: No personīgā arhīva.
Kintija Bulava · 01.05.2012. 02:38

Pie Alekseja Busarova joga „atnāca” pavisam nejauši. Kāda paziņa atvēra jogas studiju un uzaicināja viņu uz bezmaksas iepazīšanās nodarbību. „Man tā iepatikās relaksētības sajūta, kas rodas pēc jogas treniņa, ka sapratu – uz jogu turpmāk iešu regulāri,” atceras Aleksejs.

 

Ar sportu bija uz „jūs”

 

Kā daudzi, arī viņš aizbrauca uz Indiju, lai saņemtu atbildes par jogu, un tika pie sava otrā vārda – Govind. Tagad viņa dzīvi veido divas būtiskas platformas: viena – jogas skolotāja ikdiena, otra – doktorantūras studenta ikdiena.

 

Pirms Aleksejs iepazina jogu, viņa attiecības ar sportu bija ļoti attālinātas. Vienīgais, kas viņam patika – skriet garās distances. Bet ar skriešanu visu gadu nodarboties Latvijas klimatiskajos apstākļos ir grūti. Tādēļ viņš mēģināja ieviest savā ikdienā regulāru sporta kluba apmeklēšanu. Tas cieta fiasko.

 

„Uz sporta klubu gāju ar diezgan lielu piespiešanos. Ar prātu sapratu, ka fiziskā slodze vajadzīga manam sēdošajam dzīvesveidam, bet vingroju nelabprāt,” atceras tagadējais jogas pasniedzējs, kurš nodarbības pasniedz Labo sajūtu laboratorijā. Agrāk Aleksejam piederēja sava IT firma, taču pēc pievēršanās jogai viņš no tehnoloģiju lietām attālinājies.

 

Pagrieziena punkts – pirmā jogas nodarbība

 

„Atceros, cik patīkami pārsteigts jutos pēc pirmās jogas nodarbības. Mani fascinēja tas, ka man nevienā mirklī nebija garlaicīgi. Ja sporta zāle man bija kā pienākums, šeit nekādas piespiešanās sajūtas nebija. Turklāt nodarbības beigās piedzīvoju spēcīgu relaksāciju. Teikšu godīgi – sākumā ne tuvu nelīdzinājos lokanam cilvēkam. Visas jogas kustības un pozas man sagādāja diezgan lielas grūtības. Ķermenis bija stīvs, bet biju gatavs ciest šīs neērtības, lai tikai pēc nodarbības piedzīvotu atbrīvotību,” stāsta Aleksejs.

 

Jogas pasaulē jau vairākus gadus viņu pazīst kā pasniedzēju Govind. Jaunais vārds un profesija viņa dzīvē ienāca gluži likumsakarīgi – vispirms regulāras jogas nodarbības, tad patiesa interese par jogu. Kad jautājumi par šo dzīvesveidu bija sakrājušies pietiekami daudz, viņš aizbrauca uz Indiju un kādu laiku dzīvoja ašramā.

 

„Kad mācības ašramā bija beigušās, mums bija svinīga ceremonija, kur skolotājs katram piešķīra garīgo vārdu. Tā tiku pie sava otrā vārda – Govind, kuru izmantoju visās dzīves situācijās, kas saistītas ar jogu. Garīgais vārds ir kā bāka, kā atgādinājums par personības ceļu. Katram vārdam ir sava nozīme. Govind skaidrojums – cilvēks, kurš izbauda dzīvi un kurš nes gaismu citu cilvēku dzīvēs. Tas arī ir manas dzīves uzdevums,” stāsta jogas pasniedzējs.

 

Viņš gan norāda, ka tas nebūt nenozīmē, ka joga tagad ir visa viņa dzīve. Šobrīd Aleksejs studē RISEBA vadībzinību doktorantūras programmā un doktora disertācijas izstrādes vajadzībām veic pētījumu par biznesa inovācijām. Šis ir pēdējais studiju gads, un viņš mērķtiecīgi nolēmis iegūt doktora grādu jau šajā gadā.

 

Ieguvumi no jogas

 

„Jogu uztveru kā visu ķermeņa procesu katalizatoru. Ja gribas sasniegt kādu konkrētu mērķi, piemēram, nomest svaru, ir labi jogu apvienot ar kardioslodzi. Joga organismam sniedz to pašu, ko jebkurš cits tradicionālais sporta veids. Bet tās lielā priekšrocība – joga pamatīgi izstiepj saspringušos muskuļus. Pēc jogas nodarbībām ķermenis jūtas daudz vieglāks un atbrīvotāks,” skaidro jogas skolotājs.

 

Viņam pašam joga palīdz nomierināties un mazināt stresu. Tās ir divas stundas dienā, kad mazliet apstāties, nedomāt par ikdienas notikumiem, nolikt visas savas problēmas malā un atpūtināt smadzenes.

 

„Pēc šis atpūtas ar jauniem spēkiem atkal varu paskatīties uz savu dzīvi vai problēmām un drīz vien rast vajadzīgos risinājumus. Turklāt viss organisms jūt spēcīgu enerģijas pieplūdumu, kas mūsdienu cilvēkam nemaz nav mazsvarīgi,” pieredzē dalās Govind.