RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

KRUSTTEVS.COM pēta: Kur meklējams vīriešu jaunības noslēpums

KRUSTTEVS.COM pēta: Kur meklējams vīriešu jaunības noslēpums
Foto: No askmen.com.
Kintija Bulava · 27.09.2012. 14:52

Ādas mitrināšana un saules aizsardzība – divi likumi, kas jāievēro ādas kopšanā vīriešiem. „Ja mitrinošos krēmus ar saules aizsargfiltriem nelieto, āda var ātrāk novecot un nevajadzīgi apdegt,” stāsta dermatologs Raimonds Karls no Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikas. Portālam KRUSTTEVS.COM speciālists atklāj, kā pareizi kopt sejas ādu un kādēļ vīrieši noveco lēnāk?

 

Mitrinošos sejas krēmus no citiem krēmiem atšķirt ir pavisam viegli – uz iepakojuma ir uzrakstīts, ka krēms paredzēts ādas mitrināšanai. Bet kā labāk noorientēties saules aizsargfiltros? Par to klātbūtni krēma sastāvā liecina uzraksts uz krēma iepakojuma SPF. Ikdienas krēmam pilnībā pietiek, ja SPF ir 15. Atklājot pludmales sezonu, gan būs vajadzīgs lielāks saules aizsargfiltrs. It sevišķi, ja ziemas sezonā solāriji nav bijuši mīļākie brīvā laika pavadīšanas brīži. Sauļošanās sezonas sākumā ņem krēmu ar SPF 30, pēc tam šo skaitli var samazināt. Kā zināms, SPF nodrošina, lai āda saulē neapdeg.

 

„Vīrieši parasti noveco nedaudz lēnāk, jo viņiem ādas struktūra ir citādāka nekā sievietēm. Sejas ādā ir matu folikulas, kas nodrošina stingrāku ādu,” skaidro dermatologs. Daba gan visu radījusi līdzsvarā – ja vīriešiem iedots ilgāks skaistas ādas noslēpums (tas gan nozīmē – bez skūšanās kā ikdienas rituāla neiztikt!), sievietes var lepoties ar biezākiem matiem arī vecumdienās. Viņas no plikpaurības necieš. Atšķirību iemesli meklējami ģenētikā.

 

Tiesa, katru dienu skujoties, mehāniski tiek noņemts ādas virsējais slānis, notiek tā sauktais mikroabrazācijas process. Bet tas ir mīts, ja domā, ka skūšanās ir neveselīga. Tieši pretēji. „Tas ādas veselībai netraucē. Sejas āda, pateicoties aktīvai tauku dziedzeru darbībai, atjaunojas ļoti ātri, un ādas virsējā slāņa nolobīšana netraucē. Zināmā mērā tieši skūšanās kā ikdienas rituāls ir vīriešu jaunības noslēpums,” stāsta R.Karls.

 

Kā pareizi kopt sejas ādu? Vai vīriešu ādas kopšanas paradumi atšķiras no sieviešu rituāliem? Vienīgā un lielākā atšķirība – vīrieši ikdienā lieto skūšanās piederumus.

 

„Lai pēc tam ādu pasargātu un nodrošinātu to ar vajadzīgajām vielām un elementiem, vajadzētu lietot arī dienas krēmu. Sākot ar 30 gadu vecumu, ikdienā vajadzētu lietot arī speciālos serumus acu plakstiņiem. Bet pēc 35 – 40 gadu vecuma – krēmus ar hialuronskābi, koenzīmu Q10, retinolu. Tās ir vielas, kas palīdz novērst ādas novecošanos,” skaidro speciālists.

 

Ar krēmu un skūšanās piederumiem vien būs par maz tiem vīriešiem, kuriem bieži veidojas pūtītes. Tas liecina, ka ādai ir tendence taukoties un tai vajadzīgas īpašas rūpes. Pret pūtītēm cīnīties palīdz ārstnieciskās ziepītes un losjoni ar antibakteriālu iedarbību.