RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Latvijas galvenā blondīne gatavojas skrējienam un tievēšanai

Latvijas galvenā blondīne gatavojas skrējienam un tievēšanai
Foto: Kristīne Kičigina.
Kintija Bulava · 04.05.2012. 19:40

Uzņēmēja Marika Ģederte sākusi gatavoties „Nike Riga Run” skrējienam, kas Mežaparkā norisināsies pašās augusta beigās.

 

Līdz šim skriešana viņai nav bijusi nekāda tīkamā nodarbe, bet līdz ar piedalīšanos šajā pasākumā viņa sevi izaicina iemīlēt šo sporta veidu un gūt no tā baudījumu.

 

- Kādēļ izlēmi piedalīties „Nike Riga Run” pasākumā?

 

Man ļoti nepatīk skriet un savā ziņā tā ir mana šīs vasaras apņemšanās – to iemīlēt. Otrs ir praktisks iemesls - šāda veida slodze ir nepieciešama, spēlējot tenisu, kas trenē izturību. Ceru arī tādējādi uzlabot savus tenisa rezultātus turnīros. Un komandas spēks, cerams, neļaus vienmēr atrast iemeslus, lai neietu uz skriešanas treniņu.

 

- Kā notiek gatavošanās šim skrējienam?

 

Divas reizes nedēļā otrdienās un ceturtdienās profesionāla trenera vadībā Mežaparkā notiek treniņi. Ir ļoti svarīgs faktors - treneris. Distanču garumā man nav lielas izvēles. Īsākā distance ir 10 kilometri, kas sākumam būs labi.

 

- Kādas līdz šim bijušas attiecības ar skriešanu?

 

Vidusskolas laikā nedaudz nodarbojos ar vieglatlētiku, daudz skrēju un pilsētā garās distances pat noskrēju kā pirmā, lai gan man sprints ir tuvāks. Kopš tā laika ienīdu skriešanu, īpaši jau divu kilometru distances. Tagad labprātāk fizisko slodzi nodrošinu ar riteni.

 

- Ko dari, lai sevi uzturētu vienmēr labā formā?

 

Ui, smaga tēma! Skaidrs, ka pa maz kustos un par daudz ēdu, jo ēst man patīk. Pašlaik neesmu apmierināta ar sevi un, skrienot „Nike Riga Run”, ceru tikt vaļā no kādiem pieciem kilogramiem.

 

- Ar kādām baudām un izpriecām vēl sevi iepriecini?

 

Pēdējā laika bauda ir darbs manā puķu dārzā, kas ir ļoti liels, un esmu aizrāvusies ar tā noformēšanu krāsās. Ja bērnībā nepatika dārzs un kontakts ar zemi, tad tagad katru vakaru izeju ārā un priecājos par visu, kas tur zied. Kas attiecas uz izpriecām, atrodu laiku arī tām, un esmu no tām sievietēm, kurām patīk labi atpūsties. Pati organizēju pasākumus un labprāt apmeklēju arī citus.

 

- Kam būtu jānotiek, lai skriešanas treniņa laikā ar jums kāds vīrietis varētu iepazīties?

 

Vēl neesmu sākusi treniņus, bet divi vīrieši jau ir izteikuši vēlmi iepazīties un skriet kopā, tā kā viņi noteikti būs labākā motivācija nebastot treniņus un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Arī viņiem tā ir motivācija - būt foršu sieviešu sabiedrībā.

 

- Kādi ir plāni nedēļas nogalei - trim brīvdienām?

 

Šīs brīvdienas ir īpašas, jo manam vīram un dēlam 5.maijā ir gan vārda, gan uzvārda diena, kas kalendārā ir unikāls ieraksts - "Ģirts Ģederts", un kopā ar draugiem būs veloizbrauciens un pelde Gaujā.