RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

KRUSTTEVS.COM pēta: 12 veidi, kā paaugstināt vīrieša testosterona līmeni

KRUSTTEVS.COM pēta: 12 veidi, kā paaugstināt vīrieša testosterona līmeni
Foto: No hollywoodbackwash.com. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
Kintija Bulava · 04.09.2012. 13:06

Normālais testosterona līmenis asinīs svārstās no 350 līdz 1000 nanogramiem uz decilitru (ng/dl). Līdzīgi kā ar matu biezumu, arī šis daudzums sāk mazināties pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas, zaudējot vidēji 1% testosterona gadā. Ja šis līmenis nokrīt zem 350 ng, pastāv risks mirt no sirdslēkmes.

 

Zems testosterona līmenis nav tikai „opīšu problēma”. No tā var ciest arī vīrieši starp 30 un 40 gadu vecumu. Šo traucējumu zinātniski dēvē par hipogonādismu, to var izraisīt sēklinieku ievainojumi, hipofīzes traucējumi un arī medikamenti. Parasti šo problēmu diagnosticē vien brīdī, kad tā jau ir „ielaista”, un tad vīrietis dodas pie ārsta, sakot, ka viņam vairs nav erekcijas.

 

„Ja pēdējā laikā vairs nejūtat sevī seksuālu iekāri, Jums nekavējoties jāpārbauda testosterona līmenis,” uzsver Klīvlendas slimnīcas uroloģijas nodaļas vadošais speciālists Alens Seftels. Testosterona līmenis tiks atjaunots ar injekciju, tablešu un gēla palīdzību, tomēr šiem medikamentiem ir arī blakusparādības: holesterīna līmeņa pieaugums, samazināti sēklinieki, pūtīšu parādīšanās. Turpmāk nelietojiet uztura bagātinātājus, piemēram, DHEA vai androstenedoīnu, lai veicinātu testosterona pieaugumu, jo tādā veidā pieaugs prostatas vēža un sirds slimību risks.

 

12 padomi, kā viegli un dabiski veicināt testosterona līmeņa pieaugumu.

 

1. Atbrīvojies no alus vēderiņa…

 

Pretējā gadījumā tas turpinās augt. Vai zini, kas ir alus vēders? „Vairumā gadījumu tas ir estrogēna – sievišķā hormona – pieaugums, kas liek „noslīkt” testosteronam,” uzsver Pitsburgas universitātes epidemiologs Džozefs Zmuda. Taču te jāievēro nomestā svara apjoma ierobežojums, kuru nevajadzētu pārkāpt – puskilograms svara nedēļā!

 

Ātri nometot svaru, jebkura fiziskā slodze liks justies izsalkušam kā vilkam. Bet, zaudējot nelielu svara daudzumu nedēļā, smadzenes domās, ka pastāvīgi esi izsalcis un dubultās devās sāks producēt testosteronu.

 

2. Uzmanies no proteīnu „pārdozēšanas”!

 

Pētījumos pierādīts, ka, uzņemot augstu proteīnu un zemu ogļhidrātu līmeni saturošu pārtiku, iespējams kavēt testosterona izdalīšanos. Liels daudzums proteīnu asinīs uz mirkli var pazemināt testosterona līmeni, tādēļ sporta uzturs un tā bagātinātāji jālieto ļoti uzmanīgi.

 

Proteīniem būtu jābūt ne vairāk kā 16% dienas kaloriju devas. Tātad, ja vīrietis dienā vidēji uzņem 2900 kcal, tad jāatceras – ne vairāk kā 140 g proteīnu!

 

3. Nodarbojies ar seksu no rīta!

 

Vācu zinātnieki atklājuši, ka pat vienkārša erekcija liek nozīmīgi pieaugt testosterona līmenim. Kā zināms, rīti ir laiks, kad vīrieša ķermenī ir augstākā testosterona koncentrācija. Turklāt sekss palīdz arī tikt vaļā no liekā svara.

 

4. Gādā par augstu fizisko slodzi

 

Fiziskajai slodzei vajadzētu ietvert svarcelšanas vingrojumus, kas trenē visas lielās muskuļu grupas.

 

5. Padari riekstus par ikdienas našķiem!

 

Rieksti ir ļoti labi vīrieša reproduktīvajai veselībai, īpaši zemesrieksti, jo tajos ir augsta testosterona koncentrācija – tāpat kā olīveļļā un zemesriekstu sviestā.

 

6. Cilā hanteles!

 

Un ne tikai. Nēsā tās līdzi. Apmēram 2,5 kg papildu svars, ko ikdienā nēsāt līdzi, palīdzēs veicināt testosterona izdalīšanos.

 

7. Katru spēka vingrinājumu izpildi trīs piegājienos

 

Pennsteitas zinātnieki konstatējuši, ka testosterona līmenis palielinās jau tad, ja katrs vingrojums tiek veikts divos piegājienos.

 

8. Atpūties!

 

Jābūt uzmanīgam slodzes un atpūtas sabalansēšanā – ja ķermenis tiek pārpūlēts, tas var zaudēt pat 40% testosterona (Ziemeļkarolīnas universitātes pētījuma dati). Pārslodzes simptomus ir grūti nepamanīt: aizkaitināmība, bezmiegs, muskuļu saspringums un krampji. Pārliecinies, ka pēc spēka treniņa divas dienas ļauj ķermenim no tā atpūsties.

 

9. Dodies mājup skaidrā prātā

 

Lai saglabātu veselīgu testosterona daudzumu, nedzer vairāk par trim glāzēm alkohola. Tas ietekmē endokrīno sistēmu, izraisot nepietiekamu vīrišķo hormonu producēšanu organismā.

 

10. Ap pulksten 15 apēd sviestmaizi

 

Ķermenim ir nepieciešams noteikts kaloriju daudzums, lai tas spētu radīt testosteronu. Tādēļ regulāra pusdienu neēšana ar laiku var radīt veselības problēmas.

 

11. Ik pa laikam var nopirkt ceptu tortillu

 

Vīrietim jāēd pārtika, kas satur apmēram 30% tauku, tādēļ tikai veģetāras pārtikas uzņemšana „dramatiski” samazina testosterona līmeni.

 

12. Atvēliet pietiekami daudz laika miegam

 

Gulēšana mazāk par astoņām stundām naktī var mainīt cirkadiāno ritmu. Tas var tiešā veidā ietekmēt potenci. Tādēļ labāk laicīgi atmest paradumu līdz 2 naktī sērfot internetā (tajā skaitā pa pornosaitiem!), strādāt vai skatīties TV.

 

Raksts tapis sadarbībā ar www.rigabrain.com.