RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Jana Duļevska atbrīvojas no nederīgajiem medikamentiem

Jana Duļevska atbrīvojas no nederīgajiem medikamentiem
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 13.08.2014. 18:51

Pret zāļu lietošanu un uzglabāšanu ir jāizturas visnotaļ nopietni un atbildīgi, tāpēc vismaz reizi gadā katram būtu ieteicams veikt revīziju savā zāļu skapītī, atbrīvojoties no visa liekā, kas tajā uzkrājies, bet nav izlietots derīguma termiņa laikā, uzskata TV raidījumu un šovu vadītāja Jana Duļevska. Arī viņa sekoja līdzi izsludinātajai akcijai „Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana” un pēc sava zāļu skapīša satura pārskatīšanas devās uz „A Aptieku”, lai nodotu nederīgos medikamentus.

 

“Man bija sakrājušies daži klepus sīrupi, ko ziemā nopirku, tāpat uz aptieku atnesu arī vecas antibiotikas, jo toreiz neizlietoju pilnu kursu, un dažus homeopātiskos līdzekļus. Akcijā piedalos, jo zinu, ka zāles, nonākot apkārtējā vidē, var būt bioloģiski ārkārtīgi aktīvas, tāpēc tās vajag iznīcināt speciālistiem dabai draudzīgā veidā”, sava gājiena iemeslu skaidro J. Duļevska.

 

J. Duļevska atzīst, ka aptiekās ik pa laikam iegriežas dažādu iemeslu dēļ – gan, kad nācies tikt vaļā no kāda ziemas vīrusa, gan, lai iegādātos vitamīnus, dažādus profilaktiskos un homeopātiskos līdzekļus ģimenei, kas īpaši neaizstājami ir mūsu klimatiskajos apstākļos. “Aptiekas ir vieta, kur cilvēks iet, kad jūtas savārdzis, lai saņemtu palīdzību. Mūsdienu stresa, mūžīgā laika trūkuma un nežēlīgā darba ritma apstākļos ir īpaši svarīgi atjaunoties un dažkārt nepietiek tikai ar atpūtu dažu dienu garumā. Tiesa, šovasar esmu iegriezusies aptiekā tikai pāris reizes – tagad, lai nodotu nederīgos medikamentus, kā arī jūlija sākumā, lai, iestājoties vasarai, atjaunotu pretiedeguma krēma krājumus”, norāda TV raidījumu un šovu vadītāja.

 

Akcija “Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana” visās “A Aptiekās” norisināsies līdz oktobra beigām un tās laikā aptieku apmeklētājiem ir iespēja ne tikai nodot vecus medikamentus, bet arī aizpildīt anketas par zāļu lietošanas paradumiem, lai, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, „A Aptiekas” speciālisti varētu izstrādāt rekomendācijas medikamentu drošai lietošanai. Ikviens anketas aizpildītājs piedalās izlozē, kurā var laimēt balvu – lielisku atpūtu Latvijas laukos.