RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Sargi sevi no atvaļinājuma trūkuma slimības – astēnijas

Sargi sevi no atvaļinājuma trūkuma slimības – astēnijas
Foto: No http://youoffendmeyouoffendmyfamily.com.
KRUSTTEVS.COM · 26.05.2012. 00:14

Cilvēkam vismaz reizi gadā ir jānodrošina sev pietiekama, ilgstoša un kvalitatīva atpūta. Ja nemitīgi sevi izdzen darbos, var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās. Astēnija ir slimība, kas rodas pārslodzes un pārstrādāšanās rezultātā.

 

Astēnija ir neirotisks sindroms, kas visbiežāk rodas palielinātas fiziskas un garīgas slodzes apstākļos, ja, piemēram, cilvēks strādā daudz, neņem atvaļinājumus un ir bijis ilgstošā emocionālā sasprindzinājumā, norāda portāls www.rigabrain.com.

 

Astēnijai ir četras pazīmes:


1) paaugstināta uzbudinātība, jutība, cilvēku ir viegli satraukt;

 

2) ātra fizisko spēku izsīkšana, cilvēks ilgstoši jūtas noguris;

 

3) emocionāla labilitāte ar nenoturīgu, nelīdzsvarotu garastāvokli, raudulību, kas rodas niecīgu iemeslu dēļ;

 

4) veģetatīva labilitāte ar miega un ēstgribas traucējumiem, sirdsklauvēm, svīšanu, sarkšanu, bālēšanu, asinsspiediena svārstībām, kas rodas pat pie nelielas slodzes.

 

Visbiežāk astēnija nerodas uzreiz. Sākumā cilvēka ķermenis signalizē ar salīdzinoši biežām saslimšanām. Ja tomēr neņemam vērā sava organisma signālus, tam „nākas” ķerties pie „smagākas artilērijas”.

 

Astēnisko sindromu var radīt arī meningīti, smadzeņu traumas, infekcijas, somatiskas slimības, ilgstošs stress un pārpūle.

 

Lai atbrīvotos no astēnijas, pirmkārt, jāsaprot cēloņi. Kas ir tas, kas astēniķi regulāri „izsit” no līdzsvara? Jānormalizē arī darba un atpūtas periodi, jo, lai ķermenis justos harmoniski, atpūtas laikam būtu jābūt vienlīdzīgam ar darbā pavadīto laiku.