RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Onkoloģisko pacientu atbalstam notiks kāpiens Eiropas Alpos

Onkoloģisko pacientu atbalstam notiks kāpiens Eiropas Alpos
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 20.06.2017. 12:56

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar “Kalnu Grupu” rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu: “Kāp cīņai pret vēzi” Eiropas Alpos, sasniedzot Monblāna virsotni. Līdzīgas aktivitātes ir pazīstamas arī citur pasaulē.

 

Šī projekta mērķis ir iedrošināt un iedvesmot onkoloģiskos pacientus slimības uzveikšanai, popularizēt pretstāvi slimībai, kā arī veicināt dzīves kvalitātes saglabāšanu arī ārstēšanās periodā.

 

Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda vadītājs Einars Repše: “Onkoloģiskie pacienti personiskās sarunās bieži uzsver, ka saslimšana ir likusi viņiem būtiski pārvērtēt savas dzīves prioritātes. Daudzi no viņiem ar pārsteigumu atklāj, ka ar diagnozi dzīve vēl nebeidzas. Taisni otrādi, par prioritāti izvirzās vajadzība dzīvot ar pilnu krūti, saglabājot dzīves kvalitāti par spīti slimībai. Mūsu komandas dalībnieki kāps, lai dzīvotu. Vēlēsim viņiem sekmes!”

 

“Kāp cīņai pret vēzi” laikā ārstu izvērtētās aktivitātēs piedalīsies seši onkoloģiskie pacienti, kuri sekmīgi cīnās vai jau ir uzveikuši ļaundabīgo audzēju. Pirms kāpiena notiks treniņnodarbības, kuru gaitā tiks apgūtas un pilnveidotas nepieciešamās alpīnisma iemaņas.

 

Pasākuma laikā dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi un dzīvesstāstiem, kuri tiks publicēti video dienasgrāmatās Facebook, Twitter, YouTube sociālo mediju platformās, lai veicinātu sabiedrības izpratni par onkoloģiskajām saslimšanām un iedvesmotu citus pacientus. Projekta noslēgumā notikums un dalībnieku stāsti tiks iekļauti dokumentālajā filmā.

 

Pašlaik pamatgrupa kāpienam “Kāp cīņai pret vēzi” ir nokomplektēta, bet pasākuma organizatori arvien ir atvērti sarunai ar iespējamiem dalībniekiem, kuri gatavi kāpienā piedalīties par saviem līdzekļiem.

 

Aicinām ikvienu atbalstīt iniciatīvu “Kāp cīņai pret vēzi”, uzkāpjot sevis izvēlētā kalnā, virsotnē vai arī sasniegt, pa kāpnēm kāpjot, daudzstāvu ēkas augšējos stāvus un dalīties ar saviem sasniegumiem sociālajos tīklos. Virsotnes augstumam nav nozīmes. Visi iniciatīvas atbalstam veiktie soļi tiks uzskaitīti kopējā kāpiena skaitītājā, kas būs pieejams A. Mucenieces Viroterapijas fonda mājaslapā www.virotherapyfoundation.org un sociālajos tīklos. Akcijas mērķis ir aicināt cilvēkiem pārvarēt sevi, izkāpt no savas komforta zonas, popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Lai piedalītos akcijā, sociālo tīklu ierakstā jāmin augšup uzkāpto soļu skaits un jālieto “tēmturis” (hashtag) - #cancerclimb.