REALSPIEDZIVOJUMS.LV dāvina Ziemassvētku vecīša vizīti sagaidot Jauno 2025. gadu (5)
04:18Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (10)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (3)
64% Latvijas iedzīvotāju mēdz lietot medikamentus, nekonsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.
Starp šiem 64% aptaujāto 57% iedzīvotāju atzina, ka šādi zāles mēdz lietot dažkārt, bet 7% - bieži. Tikmēr trešdaļa (34%) aptaujāto norādīja, ka “uz savu galvu” nemēdz lietot medikamentus, bet 2% izvēlējās atbilžu variantu “grūti pateikt”.
“Aptaujas dati liecina, ka absolūtais iedzīvotāju vairākums mēdz lietot zāles uz savu galvu, tomēr es gribētu ticēt, ka zāļu pirmreizējā pirkuma brīdī katrs no viņiem ir saņēmis farmaceita konsultāciju, un, ja simptomi ir atkārtojušies, tad ir bijusi pieredze un zināšanas par pareizu zāļu lietošanu. Farmaceitus satrauc gadījumi, kad pacienti ar ilgstošiem slimību simptomiem uz savu galvu lieto bezrecepšu medikamentus vai uztura bagātinātājus, neprasot padomu ārstam vai aptiekāram. Personas veselības stāvoklim nepiemēroti vai nepareizos daudzumos lietoti medikamenti var nodarīt lielu kaitējumu veselībai,” skaidro aptieku tīkla “Mana Aptieka” sertificēta farmaceite Agnese Ritene. Pat, ja cilvēks jūtas drošs par savām zināšanām par konkrētajiem simptomiem un zāļu lietošanu, farmaceita konsultācija nāks par labu, turklāt aptieku darba laiki sniedz iespēju to saņemt ātri un ērti, norāda speciāliste. Farmaceiti spēs palīdzēt gan jautājumos, kas saistīti ar zāļu lietošanu, gan neskaidrībās ar slimību simptomiem, nosakot, kuros gadījumos steidzami jādodas pie ārsta.
Apskatot atbildes uz šo jautājumu dažādās iedzīvotāju grupās, secināms, ka biežāk medikamentus, nekonsultējoties ne ar ārstu, ne farmaceitu, lieto tie, kuri atzīst, ka viņu dzīvesveids ir neveselīgs (67%), un fizisko aktivitāšu biežumu novērtējuši kā zemu (66%). Ja vērtē atbildes vīriešu un sieviešu vidū – biežāk medikamentus bez mediķa ieteikuma mēdz lietot sievietes (66% pret 61%). Tostarp desmitdaļa (8%) sieviešu atzina, ka zāles “uz savu galvu” patērē bieži. Salīdzinājumam vīriešu vidū šādi mēdz rīkoties 5%. ”Pieļauju, ka iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni ir vairāk informēti par veselīga dzīvesveida paradumiem, kas sevī ietver ne tikai pareizus ēšanas paradumus un fiziskās aktivitātes, atkarību neesamību, bet arī regulārus ārsta apmeklējumus. Katram pacientam jāapzinās, ka katru zāļu lietošanas nepieciešamība ir izvērtējama, ņemot vērā simptomus, vecumu, veselības stāvokli un nepareiza zāļu lietošana var būt bīstama,” komentē A. Ritene.
Savukārt, apskatot respondentus pēc apgūtās izglītības, visbiežāk paša izvēlētas zāles uzturā lieto iedzīvotāji ar pamatizglītību (68%). Tikmēr, ja analizē rezultātus ģeogrāfiskā griezumā, tad visbiežāk šādi “grēko” lauku apvidū dzīvojošie iedzīvotāji (72%). Salīdzinājumam Rīgā šādu personu ir 61%. Kā šāds rezultātus skaidro A. Ritene, iespējams, ka laukos dzīvojošiem cilvēkiem nav tik pieejams ārsta vai farmaceita padoms, jo aptieku ir mazāk nekā pilsētās.
"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” izveidots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Pētījums veikts šī gada aprīlī, kopumā visā Latvijā aptaujājot 1003 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS! NEVILTOTS PRIEKS, KA LATVIJĀ IR SIRDSSILTI MĀKSLINIEKI, KURI IEGULDA SIRDI UN DVĒSELI LABDARĪBĀ LATVIEŠU TAUTAI.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.