Skaistuma noslēpumi sievietei. Kā tos noturēt jebkurā vecumā?
10:25Latvijā populārākās tiešsaistes kazino spēles (4)
09:22Vairāk kā 500 alus šķirnes vienkopus festivālā Latviabeerfest 2019 (2)
14:34Izsludina pieteikšanos “Young Lions” nacionālajai atlasei video un filmu nozares profesionāļiem (2)
18:49Digitālais aģents: nevajag kautrēties par nezināšanu (1)
43 % Latvijas iedzīvotāju neveic nekādus profilakses pasākumus, gatavojoties ceļojumam uz eksotiskām vai jaunattīstības valstīm, kas var būt augsta riska galamērķi veselībai, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Vien katrs sestais (17 %) piedomā par vakcīnu pret tādām infekcijām kā dzeltenais drudzis vai A un B hepatīts, vai iziet pretmalārijas profilaktisko līdzekļu kursu, un tikai trešdaļai (31%) ceļotāju līdzi ir aptieciņa ar medikamentiem.
Ieteicamās vakcīnas visbiežāk veic jauni cilvēki 25 – 34 gadu vecumā (21 %). Biežāk vakcinēties izvēlas Rīgā dzīvojoši cilvēki (23%) ar augstākiem ienākumiem. Arī dažādus medikamentus visbiežāk ceļojumā līdzi ņem jauni cilvēki 25 – 34 gadu vecumā (41 %), bet visretāk jaunieši 18 – 24 gadu vecumā. Sievietes atbildīgāk sagatavojas ceļojumiem – par ceļojuma aptieciņu ar medikamentiem parūpējas katra trešā sieviete (36%), bet vīriešu vidū – tikai katrs ceturtais (25%).
Ģimenes ārste un pediatre Ella Šatalova skaidro, ka pacienti bieži vēršas pēc konsultācijas par profilaktiskiem pasākumiem pirms ceļojumiem. Tāpat cilvēki nereti sūdzas par sliktu pašsajūtu, kas radusies ceļojuma laikā vai pēc tā. “Pacientu vidū uz ārzemēm ceļo visi – no zīdaiņa līdz sirmam vecumam. Vienmēr, izvēloties galamērķi, ir vērts izvērtēt iespējamos riskus veselībai – vai tā būtu saules vai kalnu ietekme, dažādu insektu klātesamība, infekciju izplatība konkrētā valstī. Piemēram, vairākus gadus atpakaļ pat Vācijā – šķietami tuvā valstī bija izplatītas masaliņas, – tādā situācijā, protams, pirms došanās ceļā ieteicams vakcinēties,” stāsta ārste, uzsverot, ka preventīvi pasākumi pirms izceļošanas var pasargāt no nepatīkamām veselības problēmām atpūtas laikā.
Pirms ceļojuma nodrošinās ar preparātiem gremošanas sistēmai un pretsāpju līdzekļiem
Savukārt tie cilvēki, kuri sagatavo ceļojuma aptieciņu pēdējā brīdī, iepērkoties lidostas “Rīga” “Apotheka”, visbiežāk iegādājas preparātus gremošanas sistēmai, medikamentus saaukstēšanās mazināšanai un pretsāpju līdzekļus. Tāpat cilvēki bieži iegādājas arī recepšu zāles, ikdienas higiēnas preces, līdzekļus brūču aprūpei un vitamīnus.
“Ceļojums būs izdevies, ja tā laikā aptieciņa nebūs nepieciešama, taču brauciens noteikti būs drošāks, ja līdzi būs pirmās nepieciešamības medikamentus dažādām situācijām. Apotheka farmaceiti iesaka aptieciņā iekļaut adsorbējošos līdzekļus, piemēram, aktivēto ogli, gremošanas trakta fermentus; pretsāpju un pretdrudža līdzekļus; preparātus brūču dezinfekcijai, piemēram, ūdeņraža pārskābi; saules aizsarglīdzekļus; pantenolu saturošas putas vai ziedes situācijām, ja nepietiekami lietoti saules aizsarglīdzekļi un gūti apdegumi un, protams, ja nepieciešami medikamenti hronisku slimību ārstēšanai – tādu kā, piemēram, sirdsslimības, cukura diabēts u.tml. – arī tiem jābūt ceļojuma aptieciņā,” stāsta “Apotheka“ valdes loceklis Jānis Kūliņš.
"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" ir Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs, tapis sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, aprīlī aptaujājot 1008 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Šis ir trešais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".
Festivālu sezona ir uzņēmusi apgriezienus un, neskatoties uz ne visai iepriecinošiem laikapstākļiem, daudziem šī nedēļas nogale jūras krastā ir vasaras gaidītākais notikums,. Samsung Electronics Baltics apkopojis informāciju, kā mobilās ierīces tavu mīļoto festivālu brīvā dabā padarīs vēl baudāmāku pat tad, ja gadījušās kādas ķibeles – pazudis draugs, mājās aizmirsies lādētājs vai sliktākā gadījumā - nevari atrast savu telefonu.
"Labvakar, Liepāja", otrās festivāla dienas galvenais mākslinieks Mika iekaroja liepājnieku un pilsētas viesu sirdis, latviešu valodā paziņojot, ka ir jauki atgriezties Latvijā. Mūziķis pēc uzstāšanās atzina, ka šis koncerts Latvijā ir vēl emocionālāks par iepriekšējo šovu Rīgā pirms 3 gadiem. Liepājas pludmales aizrauts, Mika brokastis ieturēja šorīt pašā jūras krastā.
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.
Ainas Mucenieces vārdā nosauktais Viroterapijas fonds, pēc vēža pacientu ierosinājuma, aicina parakstīt atklātu pateicības vēstuli latviešu zinātniecei par viņas ieguldījumu medicīnā un radītā pretvēža medikamenta pieejamību.
Sākusies pieteikšanās “Young Lions” nacionālajai atlasei kategorijā “Film”, kurā aicināti piedalīties video un filmu nozares profesionāļi – izcilākā komanda iegūs Inbox.lv apmaksātu ceļazīmi uz Kannu Lauvām (Cannes Lions).
Piektdiena, 20. oktobris, ir īpaša diena Latvijas Televīzijas iemīļotajam bērnu raidījumam "Kas te? Es te!" - tas svinēs savu 10 gadu jubileju. Gatavojoties īpašajam notikumam, Latvijas Televīzija aicina savus mazos skatītājus sūtīt apsveikumus raidījumam un tā varoņiem. Darbi jāsūta uz Latvijas Televīziju, Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, pasta indekss - LV1050.
Iznākusi grāmata bērniem „Kur Rodas PIENS” – otrā grāmata izglītojošajā izdevumu sērijā „Kur Rodas”. Grāmata, izmantojot krāšņas ilustrācijas, vienkāršus un saprotamus tekstus, bērniem saistošā veidā parāda piena radīšanas ceļu – no pašiem pirmsākumiem līdz veikalu plauktiem. Svarīgākais ir bērniem attēlot, kā piens tiek apstrādāts mūsdienīgā ražotnē.