RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Spēlē vesels! Izrādās - videospēles uzlabo veselību

Spēlē vesels! Izrādās - videospēles uzlabo veselību
Foto: No blog.timesunion.com. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
Kintija Bulava · 01.06.2012. 14:20

Nākamreiz, kad kāds aizrāda, sakot - ko blenz datorā un spēlē tās muļķīgās videospēles - nezinātājam izskaidro, ka tas nav tikai nelietderīgi iztērēts brīvais laiks. Datorspēles uzlabo smadzeņu darbību, stiprina koncentrēšanās spējas un saglabā domāšanas asumu, liecina jaunākie zinātniskie pētījumi. Ne velti šim hobijam ik dienas nododas ap 10 miljoniem cilvēku.

 

Ziemeļkarolīnas Universitātes zinātnieki veica pētījumu, kurā piedalījās 39 cilvēki vecumā no 60 līdz 77 gadiem. Viņiem uz dažām stundām dienā iedeva jaunu aizraušanos – videospēles. Jau pēc divām nedēļām ievērojami uzlabojās viņu smadzeņu darbība, palielinājās vārdu krājums (netiek gan precizēts, kādu...), spēja koncentrēt uzmanību ilgākam laika posmam un bija vieglāk atcerēties lietas, kas līdz šim ātri vien aizmirsās.

 

Kaut arī videospēles pārāk lielās devās var izraisīt atkarību, zinātnieki uz tām iesaka raudzīties kā uz fitnesa nodarbībām. Video spēles ir kā fitness smadzeņu darbībai pēc intensīvas un stresa pilnas darba dienas, tās mazina iekšējo spriedzi un palīdz novērst domas no saspringuma. Bet, cilvēkam kļūstot vecākam, šādas spēles palīdz uzlabot smadzeņu darbību, vēsta portāls askmen.com.

 

Optimālais videospēlēm veltītais laiks ir – divas reizes nedēļā pa stundai līdz pusotrai. Zinātnieki video spēļu radīto efektu uz smadzenēm pielīdzina tam, ko uz smadzeņu darbību rada ārstnieciskie preparāti, kuru sastāvā ir psihostimulējošās vielas. Protams, nevajag pārspīlēt ar pārāk biežu spēlīšu spēlēšanu, bet normas robežās tās nāk par labu smadzeņu veselībai, turklāt videospēles palēnina to novecošanās procesus.