RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Veselība

Kā līdz peldsezonai iegūt presīti kā reklāmās?

Kā līdz peldsezonai iegūt presīti kā reklāmās?
Foto: No loseyourbellyfaster.com.
Kintija Bulava · 03.06.2012. 00:12

Labā ziņa – no dažiem kilogramiem līdz īstajai vasaras svelmei vēl var pagūt atbrīvoties. Kā? To KRUSTTEVS.COM atklāj trenere Ineta Rijniece, kura pati vairākus gadus nodarbojas ar bodybuilding.

 

- Ko darīt, lai svaru nomestu ātri un veselīgi?

 

Sāksim ar to, ka veselīgi tievēt nav ātri. Optimālais tievēšanas ātrums ir līdz četriem kilogramiem mēnesī. Tad nomesto svaru būs vieglāk uzturēt un saglabāt, jo lielākā māksla ir saglabāt nomesto, nevis pēc drastiskajām diētām ar uzviju uzbaroties.

 

- Ar ko sākt tievēšanu?

 

Vispirms jāizrevidē uzturs. Pilnībā jāatsakās no ātrajiem ogļhidrātiem, tas ir – kviešu izstrādājumiem un saldumiem. Arī produkti, kuru sastāvā ir daudz sāls, tievēšanai nav vēlami. Jāatturas no kūpinātas gaļas, desas, treknajiem sieriem. Tā vietā ieteiktu izvēlēties kompleksos ogļhidrātus, kurus var atrast pilngraudu maizē, pilngraudu makaronos un pilngraudu auzu pārslās. Kompleksie ogļhidrāti nodrošina ilgāku sāta sajūtu, kas dienas laikā palīdz apēst mazāk, bet pašam justies labāk.

 

Uzmanīgi ar ēšanu vakaros!

 

Vēl viens ieteikums veselīgai svara nomešanai – nepārsniegt savu dienas ieteicamo kaloriju devu. Tieši otrādi – no dienā ieteicamās kaloriju devas radīt 300 līdz 500 kaloriju deficītu uz ogļhidrātu un tauku rēķina.

 

- Un kā plānot sporta nodarbības?

 

Sākumā vajag vingrot trīs reizes nedēļā un tad pakāpeniski kustību skaitu palielināt. Ieteiktu izvēlēties nodarbības, kas tonizē muskulatūru un liek augt muskuļiem. Uz tā rēķina tiek dedzināti tauki un cilvēks ātrāk iegūst savu vēlamo izskatu. Kādas tieši nodarbības izvēlēties, tas gan katram individuāli jāizvērtē. Visiem nederēs svaru cilāšana, skriešana vai grupu nodarbības. Vislabāk iet uz tām sporta aktivitātēm, kas paša sirdij tuvas.

 

- Ko darīt, lai līdz peldsezonai uztrenētu presīti tādu, kā rāda reklāmās?

 

Presīti trenē virtuvē! Sporta klubā to var trenēt zils palikdams, bet, kamēr uz vēdera būs tauki, muskuļoto reljefu nevarēs redzēt. Ir jārada kaloriju deficīts, tauki jāsadedzina un tad var taisīt muskuļus.

 

- Un kā pēc tam, kad iegūts ideālais izskats, to noturēt?

 

Iesaku darīt tāpat, kā pati daru jau vairākus gadus. Ievēroju tā saukto ciklēšanu, kas nozīmē, nedēļā piecas dienas dzīvoju kā pēc grāmatas – ēdu veselīgi, bet ar kaloriju deficītu, un reizi nedēļā vienā ēdienreizē atļaujos ēst to, kas visvairāk kārojas. Tad kalorijas var neskaitīt. Tā palīdzam organismam izvairīties no stresa, kas rodas, kad no kādām pārtikas grupām atsakās uz visiem laikiem. Protams, regulāras sporta aktivitātes arī ir obligāts priekšnoteikums!