RezervesDALAS24.lv

Intervija / Krusttēvs intervē

KRUSTTEVS.COM pēta: Vīriešu personības krīzi. Intervija ar izaugsmes treneri Andžeju Reiteru

KRUSTTEVS.COM pēta: Vīriešu personības krīzi. Intervija ar izaugsmes treneri Andžeju Reiteru
Foto: No http://stitchintimesaves9.files.wordpress.com. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
Kintija Bulava · 01.09.2012. 19:00

Katra vīrieša dzīvē ir pieci krīzes periodi, kuros ātri vien var „salaist visu dzīvi dēlī”. Uzzinot, kādēļ patiesībā veidojas personības krīzes, vieglāk apgūt vajadzīgo mācībstundu un kļūt par īstu veiksminieku! Kā? Lasi turpinājumā! Šo rakstu parādi arī savai sievai vai draudzenei! Lai viņa neuzdod stulbus jautājumus, kad sagribēsi gozēties starp gados jaunākām.

 

Portālam KRUSTTEVS.COM par krīzes brīžiem stāsta bioenerģētiķis, izaugsmes treneris Andžejs Reiters.

 

Pirmais kritiskais vecums – 28 un 33 gadi

 

Laika posmā starp 28 un 33 gadu vecumu tavā dzīvē spēcīgi veidojas sajūta – dzīvot tā, kā līdz šim, turpmāk nevarēs. Ap 28 gadiem gribas jaunus izaicinājumus karjerā, viegli un ātri nopelnīt lielu naudu, gūt sportiskas uzvaras. Gribas dzīvot dzīvi ar „draivu”. Tas gan nenozīmē, ka šajā vecumā vīrieši kļūst pārāk nenopietni, kā, iespējams, to pārmet ģimenes sievietes. Mēs vienkārši atkal sevī vēlamies sajust puiciskās emocijas.

 

Kādēļ šī krīze izpaužas tieši šādi? Jo ap šo vecumu pēkšņi ir atklājies, ka dzīvē vajadzīgs kāds vadmotīvs – sava gara meklējumi. Tu kā vīrietis vēlies saprast – „kas esmu es pats?”. To izdarīt ir grūti. Vieglāk paslēpties aiz visa puiciskā un mēģināt vieglprātīgi baudīt dzīvi. Ir jāļauj sev izdauzīties (ģimenes sievietēm šīs vēlmes ir jāpieņem un jādod tām savs akcepts), bet jāatceras arī, ka šajā vecuma posmā sevī jāattīsta pavisam jaunas īpašības. Jāmeklē viss jaunais, kas vairo sajūtu – tas esmu es un mana dzīve.

 

Reizēm jaunās dzīves atradumi, savas jēgas meklējumi nav saskaņā ar ģimeni, kas uz šo mirkli jau nodibināta. Tad pie apvāršņa var parādīties kāda mīļākā (vai pat vairākas!). Tā kā gara meklējumi vīrieša dzīvē vienmēr notiek caur sievietēm, nav brīnums, ka esi pamanījis krietni „pūkaināku”, seksīgāku, sievišķīgāku sievieti, ar kuru dzīves ideoloģija sakrīt. Šīs attiecības nebūs ilgstošas, bet tās krasi izmainīs tavu personību.

 

Ap 28 gadu vecumu dzīve ir ļoti trauksmaina. Tajā var zaudēt visu, kas līdz šim iegūts, bet jaunais pavērsiens, ja vien tas tiešām ir saskaņā ar tevi un tavām patiesajām vēlmēm – noteikti nesīs lielākus panākumus. Tas gan nenozīmē, ka visi šajā vecumā šķiras un meklē jaunas sievas. Ja ģimenē līdz ar jaunajām pārmaiņām visi esat uz viena viļņa, sāksies otrais medusmēnesis.

 

33 gadi ir „peak” stāvoklis, augstākais punkts, kad visas lietas dzīvē ieņem 0 pozīciju, viss ir gluži tā, kā dzimšanas brīdī. Šajā brīdī dzīve atņem visu, kas tev traucējis sevi līdz galam atrast un iepazīt. Ja vēl neesi atradis to īsto vadmotīvu, tev atņems visu. Sievām pret saviem vīriem 33 gadu vecumā jābūt ļoti iecietīgām un ne tik kategoriskām. Pretējā gadījumā var izjukt ģimene. Vīrieša galvenā bagātība ir viņa ideoloģija, kas šajā brīdī ļoti transformējas. Ja šajā mirklī no savas sievietes nesaņem atbalstu, nav brīnums, ka gribas laisties lapās. Daudzi tā arī dara.

 

Kā veidot savu dzīvi šajos divos vecuma posmos, lai personības krīzi panestu vieglāk?

 

28 gadu vecumā pilnībā aizmirsti par kautrību! Izzini visu, kas tevi interesē. Vai tiešām šis bizness vai šī darba vieta ir vienīgā, kurai dzīvē pievērsties, vai šis darbs ir vienīgais, ko vari darīt, vienīgais, ko proti? Veido jaunas pazīšanās, tikšanās, garīgi pilnveidojies. Ja jūti vilinājumu – uz kādu laiku aizbrauc padzīvot pie dabas vai dodies kādā garīgā ceļojumā (kaut vai uz Indiju, kur visi šobrīd sakās sevi garīgi atrodam!). Ikdienas steigā atvēli laiku klusumam, lai sadzirdētu sevi un iemācītos no sevis nebaidīties.

 

Savukārt laika posmā ap 33 – maini visu, kam tici savā dzīvē. Nebaidies! Pat tad, ja pēkšņās pārmaiņas uzreiz nenes lielus ienākumus, pievērsies darbiem, kurus savā sirdī jūti kā savējos. Ja sieviete šajās pārmaiņās vīrieti atbalstīs, viņa nākotnē iegūs stipru un iznesīgu vīrieti. Bet, ja viņa apmāks vīrieša idejas un mudinās viņu iet uz to pašu darbu, kas galu galā šobrīd ģimenē nes pietiekami lielus ienākumus, ilga laime vairs nav gaidāma. Arī nauda mazināsies. 33 gadi ir teju vienīgais posms vīrieša dzīvē, kad nevajag pildīt pienākumus. Tā vietā jābūt maksimāli godīgam pret sevi un jādara lietas, kurām tici.

 

Nākamā STOP zīme – 36 vai 37 gados

 

Patiesībā 40 gadu krīze, par ko tik daudzi runā, sākas dažus gadus pirms desmitgades maiņas. Enerģētiski šīs pārmaiņas saistāmas ar to, ka 36 vai 37 gados („peak” punkts katram vīrietim ir individuāls) vīrietis jūtas sevi izsmēlis. Šajā brīdī spēcīgi uzjundī atmiņas par bērnības puiciskajiem sapņiem, kā arī nāk apjausma, ka droši vien nebūšu nekāds mūsdienu Napoleons, kura liktenis ir īpašāks kā citiem.

 

Jā, profesionālajā sportā lielos panākumus diez vai vairs gūšu, biznesā arī, visticamāk, nekļūšu par Bilu Geitsu numur divi. Galu galā – kāda balss tavā galvā runā: „Vecīt, saules mūžu tu arī nedzīvosi! Sāc beidzot novērtēt cilvēkus, kas jau šobrīd ir ap tevi!”.

 

Vīrietim šajā vecuma posmā svarīgi atdot visus parādus (arī karmiskos!), tāpat jāizlīdzina visi asumi, kas traucē dzīvot harmoniski, un jāturas pie savas ģimenes. Ja uz to brīdi ģimenes vēl nav, trūks spēka, jo tieši paša ģimene šajā vecuma personības krīzē ļoti palīdz un stiprina.

 

Ja ap 30 gadu vecumu varēji atļauties demonstrēt nesaprastā mākslinieka īpašības, tad ap 40 gadu vecumu sevī jāizkopj pavisam citas rakstura īpašības. Piedošana, pieņemšana, atvērtība, gādīgums... Jā, kad nāve šķiet tik tuvu, tā vien gribas pierādīt savu vīrišķību un seksualitāti, skrienot pakaļ jaunām meitenēm. Ja izlemsi šo spontāno sapni īstenot, iebridīsi dziļāk personības krīzes purvā. Lai sev palīdzētu, stiprini savu esošo ģimeni. Velti sevi ģimenei. To, ko gribētu sev, dāvini citiem. Tad šī vecuma krīze paies mierīgāk.

 

50 gadu krīze – jākļūst par skolotāju

 

Šī personības krīze var sākties jau 50.dzimšanas dienā, bet „peak” punktu sasniedz 56 gadu vecumā. Šī krīze saistīta ar to, ka jāmācās nodot citiem savas zināšanas. Šajā brīdī tā vien gribas kļūt par skolotāju, kurā nodot nevis klasiskās zināšanas kā skolā, bet gan savas dzīves laikā iegūtās. Ja pats pilnīgi visu savā dzīvē neesi paguvis īstenot, to gribas realizēt caur saviem bērniem, mazbērniem, skolniekiem. Gribas rakstīt grāmatas, lasīt lekcijas par dzīvē pieredzēto. To visu šajā vecumā arī vajag darīt! Vienlaikus gan jājūt robežas – ar savām zināšanām nevar nomocīt citus.

 

Kādēļ šajā vecumā gribas ļoti jaunās mīļākās? Jo pakausī sajūti nāves tuvumu. Pat tad, ja patiesībā tev gaidāms garš un veselīgs mūžs, pēc 50 aktualizējas sajūta, ka patiesībā kuru katru dienu vari vairs nebūt. Šajā laikā nodoties seksam ar ļoti jaunām meitenēm īsti pareizi nebūs. Šādi savu personības krīzi nemaz neatrisināsi. Tā vietā meklē cilvēkus un apzini savu dzīves laikā uzkrāto pieredzi, ko vari nodot citiem. Atrod veidu, kā palīdzēt sabiedrībai. Ja to atradīsi, dzīvosi ilgi un laimīgi. Esi gana nobriedis, zini, kā garšo sāpes un zaudējums, tādēļ vari dot padomu jaunākiem.

 

Interesanti, ka tieši ap 56 gadu vecumu beidzot nāk atskārsme, ka patiesībā nemaz nav, kur steigties. Rodas jaunas atklāsmes un pat spējas (daudzi šajā vecumā spēj ielūkoties iepriekšējās dzīvēs). Beidzot var dzīvot, dzīvi baudot un lieki nestresojot!

 

Izrādās, ir gadi, kuros īpaši uzjundī karmiskie dzīves uzdevumi.  Ja ticam reinkarnācijai un tam, ka dzīvojam pēc cēloņu un seku likuma (ja esi gulējis ar kāda drauga sievu, nebrīnies, ka kāds tev atdara ar to pašu), tad izrādās – cilvēka mūžā ir divi izteikti vecuma posmi, kuros tiek atstrādāta karma. Viens no tiem – 56 gadi, otrs – ap 35 gadu vecumu. Ja šajos vecumos ar tevi notiek kādas sāpīgas, neizskaidrojamas un sarežģītas lietas, pieņem tās, uztver kā savas dzīves mācībstundas un atrisini. Šādi tiek izlīdzināta karma jeb iepriekšējo un šīs dzīves paša nodarījums.

 

Ja savā dzīvē esi bijis īsts eņģelītis, super – gaidi dāvanas! Tās tiks pasniegtas gluži kā no debesīm! Jutīsies enerģijas pilns, priecīgs, mīlēts, gandarīts par savu dzīvi, ģimeni un vidi, kurā dzīvo. Vecumdienās saņemsi lielāko dāvanu – sajūtu, ka esi noderīgs un vajadzīgs.

 

Vai visi vīrieši vienādi stipri piedzīvo personības krīzes? Nē! Jo pareizāk dodies pa likteņa izvēlēto dzīves ceļu, jo krīzes ir maigākas un mazāk sāpīgas. Iespējams, tās pat vispār vari nepamanīt!

 

Svarīgi!

 

Kaut arī tīņu gadu krīzes mums visiem jau sen kā aiz muguras, ja tavā ģimenē aug tīņi (it sevišķi tīņu puikas!), šis tev ir jāzina. Pirmā personības krīze veidojas ap 14-15 gadu vecumu, brīdi, kad jaunieši apzinās savu seksualitāti. Lai hormonu vētras pārdzīvotu mierīgāk („neielidotu” neplānotā grūtniecībā vai atkarību izraisošās nodarbēs), vajadzīgi hobiji, kas jaunieti aizrauj. Mūzika, sports, dejas... Kaut kas, kas rada lielu enerģiju, prieku un adrenalīnu.

 

Un vēl – ļoti svarīgi, lai šajā vecumā mamma bērnu netur pārāk cieši, vēloties pasargāt. Jau tīņu gados vajadzīgi kritieni un sāpes, lai jaunais cilvēks uzzina, kā garšo pašam savu lēmumu pieņemšana. Galu galā, lai iemācās, kā tad pieņemt lēmumus savā dzīvē.