RezervesDALAS24.lv

Intervija / Krusttēvs intervē

Ilze Jurkāne aicina dot vīriem brīvību

Ilze Jurkāne aicina dot vīriem brīvību
Foto: LETA.
KRUSTTEVS.COM · 12.09.2012. 18:17

„Svarīgi, ka novecojot novērtējam patiesās vērtības un rakstura būtību, nevis skaitām pirmos sirmos matus,” laimīgas laulības noslēpumos ar KRUSTTEVS.COM dalās finansiste Ilze Jurkāne. Viņa ar vīru ekspolitiķi Jāni Jurkānu 8.jūnijā svinēs 20 gadu kāzu jubileju.

 

- Kas ir laimīgu laulību pamatā?

 

Protams, mīlestība un respekts vienam pret otru. Tāpat svarīga vēlme, lai otrs cilvēks attīstās. Nenoturēt otru tādu, kāds viņš bija, kad iepazināmies, bet palīdzēt viņam attīstīties. Nedrīkst otru cilvēku šajā procesā apstādināt. Reizēm vīriešiem nepatīk, ka viņu sievas iet studēt vai maina darbus, bet tas ir jāļauj. Un jāiemācās arī priecāties par otra sasniegumiem. Vēl laimīgu laulību pamatā ir zināma brīvība un uzticēšanās.

 

- Attiecībās mēdz būt arī konflikti. Kā tos pareizāk risināt?


Ir jārunā un jāuzklausa otrs cilvēks. Ir ne tikai sava taisnība, bet jāsaprot, ka katrs nākam no citas ģimenes un katram no mums ir sava iepriekšējā pieredze. Ir jāiepazīst viņa bagāža. Ja šī ir jau otrā laulība, jānoskaidro, kas bijušas tās problēmas, kuru dēļ izira iepriekšējā. No kā izvairīties, lai tas nenotiktu otrreiz. Vienam otru ikvienā situācijā ir jārespektē. Ja ir bijis konflikts, ir jāizrunājas. Nedrīkst salabt tikai mīļā miera dēļ un nest problēmu līdzi. Tad tā samilzīs un atkal atkārtosies.

 

- Kas jādara vīriešiem, lai sieviete vienmēr justos laimīga?


Taisnība ir vecajā teicienā – sievietei mīlestība „iet caur ausīm”. Mums, sievietēm, ir ļoti svarīgi dzirdēt mīļus vārdus. Vīrieši citreiz domā: „Es sievietei dodu naudu, labu dzīvesstilu, mēs esam kopā... Ko viņa vēl grib?” Jā, mēs gribam, lai par mums gādā, arī pašas varam strādāt, bet visvairāk vēlamies dzirdēt, cik esam īpašas, smukas un mīļas. Gribam mīlestību just ar vārdiem un žestiem. Attiecības jau nav tikai sekss. Vajag kādreiz arī noglāstīt sievieti. Tas ir ļoti svarīgi.

 

- Cik reižu dienā vīram vajadzētu teikt „Es tevi mīlu”?


Tāds viens noteikts skaits nemaz nav. Arī pārāk bieži šos trīs vārdus nevajag lietot, jo tad tas vairs nedarbojas. Esmu dzirdējusi vecākus saviem bērniem sakām: „Izpildi mājasdarbus, paēd vakariņas un zini – es tevi mīlu”. Šajā gadījumā mīlestības vārdi tiek lietoti kā dežūrfrāze un tie nedarbojas. Vīriem mīlestībā jāatzīstas īpašos mirkļos. Kad patiesi viņi ir lepni par sievām. „Tu vakar labi izskatījies”, „Viesībās biji vissmukākā”, Tu vislabāk dejoji” – tie ir sievietes mīļākie komplimenti.

 

- Kā vīrs jūs lutina?

 

Viņš to dara – gan ar vārdiem, gan uzmanību un žestiem. Vienīgi šajā ziņā par skopu brīžam. Viņš saka, ka es jau tāpat zinot, ka viņš mani mīl un ko par mani domā. Es atkal vienmēr viņam atgādinu, ka man gribas to dzirdēt vēl un vēl. Jā, arī šis lai ir kā atgādinājums (smaida). Šobrīd mums tuvojas apaļa kāzu jubileja. Svinības vēl neesam saplānojuši, bet noteikti svinēsim. 8.jūnijs – mūsu kāzu jubileja - būs īpaša diena.