RezervesDALAS24.lv

Intervija / Krusttēvs intervē

Lolita Neimane: Dienas duša vajadzīga arī iekšējiem orgāniem

Lolita Neimane: Dienas duša vajadzīga arī iekšējiem orgāniem
Foto: No fyiliving.com.
KRUSTTEVS.COM · 05.10.2012. 08:01

Vairāk nekā 50 procenti slimību saistītas ar ūdens līdzsvara un vielmaiņas traucējumiem, portālam KRUSTTEVS.COM atklāj diētas ārste Lolita Neimane. Galvenais iemesls – tīra ūdens vietā tiek lietoti gāzēti, saldināti, aromatizēti dzērieni. Izdzerti divi litri tīra ūdens ik dienu ir minimālā norma organisma veselībai, jo ķermenim vajadzīga ne tikai ārēja, bet arī iekšēja tīrība.

 

„Nogurums, galvassāpes, ādas problēmas, novājināta imūnsistēma – šīs pazīmes nereti liecina par to, mūsu organisms ir, vienkāršiem vārdiem sakot, piesārņots. Mūsu organisms ir ideāla dabas veidota biosistēma, bet – tās izturība nav bezgalīga, ” teic dietoloģe.

 

Daba paredzējusi, ka šī biosistēma ir līdzsvarota un pašregulējoša, spējīga pretoties ārējiem kaitīgajiem apstākļiem un slimībām. Tomēr cilvēka organisms nespēj tik strauji pielāgoties vētrainajai civilizācijas attīstībai, kas līdztekus dažādām ērtībām un labumiem līdzi nes arī dažāda veida apdraudējumus videi un cilvēka veselībai.

 

Dzīves laikā cilvēka organismā ar pārtiku, gaisu un nekvalitatīvu ūdeni nokļūst milzīgs daudzums kaitīgu vielu. Daudzi papildus savu veselību gandē ar alkoholu, nikotīnu, citām atkarību raisošām vielām, arī pārmērīgu medikamentu lietošanu. Situāciju pasliktina mazkustīgs dzīvesveids, vitamīnu un minerālvielu trūkums, stress, nepareiza ēšana.

 

„Mūsdienu pārtika diemžēl pārsvarā ir pilna ar sintētiskajām piedevām, konservantiem, krāsvielām. Mēs ļoti sekojam tam, lai savā automašīnā lietu kvalitatīvu degvielu (citādi taču motors „nobruks”!), bet nezin kāpēc nereti nedomājam līdzi, ko ēdam ikdienā, tādējādi graujot lielisko veselību un arī izskatu,” atgādina dietoloģe.

 

Protams, mūsdienās praktiski nav iespējams pilnībā izvairīties ārējās vides kaitīgajām ietekmēm, tādēļ pārmēru noslogotajam organismam nedaudz jāpiepalīdz.

 

Jau Hipokrāts īpašu vērību pievērsa savlaicīgai organisma attīrīšanai no uzkrātajiem kaitīgajiem atkritumu produktiem un balastvielām. Šajos laikos ļaudis gatavi pirkt dārgus medikamentus un uztura bagātinātājus, lai kļūtu veselīgi un skaisti, tādējādi iekļūstot burvju aplī – jo organismam no tā labāk nepaliek. Daudz vērtīgāk ir iespēju robežās ievērot pareizu ēšanas režīmu, ēst kvalitatīvus, dabīgus produktus labā noskaņojumā, pilnvērtīgi atpūsties un neaizmirst par vislabāko „tīrīšanas līdzekli” – ūdeni.

 

Dietoloģe aicina neaizmirst arī par mentālo tīrību – vairāk domāt labas domas, būt priecīgiem, labu vēlošiem, lieki neuztraukties un dzīvot nevis tā, kā citiem liktos pareizi, bet tā, lai pats justos labi.