RezervesDALAS24.lv

Intervija / Krusttēvs intervē

Kreigs Brīns: Sīvākais konkurents "Rally Liepāja" būs Kajetanovičš

Kreigs Brīns: Sīvākais konkurents
Foto: No personīgā arhīva. Craig Breen
Nadīna Erdmane · 29.12.2014. 17:05

Strauji tuvojas Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrais posms, "Rally Liepāja", tādēļ Krusttevs.com piedāvā interviju ar Kreigu Brīnu (Craig Breen). Kreigs ir 24 gadus jauns rallija braucējs no Īrijas, kurš bijis “Peugeot Rally Academy” komandas līderis kopš tās izveidošanas, jau ieguvis divus Pasaules čempionāta titulus un arī šogad startēs “Rally Liepāja”. Brīns viennozīmīgi sagaidāms kā viens no līderiem arī šogad.

 

Pastāsti, kā Tu nonāci līdz rallijam?

 

Astoņu gadu vecumā sāku braukt ar gokartu, jo mans tēvs arī bija rallija braucējs, turklāt divkārtējs čempions Īrijā. 2009.gadā arī es pievērsos rallijam.

 

Kāda ir tava ikdiena? Tu nemitīgi ceļo...

 

Jā, es ļoti daudz ceļoju! Liela daļa manas ikdienas paiet lidostās, pārlidojumos un, protams, uz ceļa, bet es to nemainītu ne pret ko citu- šis bija un ir mans sapnis! Kad esmu mājās daudz trenējos, lai uzturētu sevi formā un sagatavotos nākamajiem rallijiem. Nav sevišķi daudz laika atpūsties!

 

Vēl viens gads tavā karjerā būs noslēdzies. Kas bijuši šī gada lielākie panākumi un vai bijušas kādas smagas neveiksmes?

 

Gada notikums noteikti bija uzvara Akropoles rallijā Grieķijā. Leģendārs un ļoti slavens rallijs ar senu vēsturi. Savukārt visu atlikušo sezonu mūs pavadīja neveiksmes visa gada garumā. Labā ziņa, nu jau tas viss mums aiz muguras.

 

Vai Tev ir kāds paraugs, cilvēks, kas Tevi iedvesmojis?

 

Tāds cilvēks kā Sebastians Lēbs ir katra jauna braucēja iedvesmas avots. Tas ko viņš izdarījis, lai iegūtu deviņus Pasaules čempiona titulus būtu neticami jeb kurā sportā!

 

Kā ir būt jaunam, profesionālam braucējam? Vai Tev atliek laika ģimenei, draugiem, draudzenei?

 

Mana dzīve ir ļoti aizņemta, taču man ir paveicies ar ļoti saprotošu ģimeni un arī draudzene mani saprot un atbalsta. Šis darbs ir mans sapnis un viņi mani atbalsta 100%. Dažkārt ir grūti un pietrūkst māju, taču šis ir mans sapņu darbs un tas ir tā vērts!

 

Tavā karjerā bijuši arī ļoti traģiski brīži. Piedzīvoji smagu avāriju, kurā bojā gāja tavs stūrmanis un labākais draugs, nesen vēl viena drauga nāve rallijā Īrijā. Kā Tu ar to spēj sadzīvot? Vai neesi apsvēris pamest šo bīstamo sportu?

 

Protams, Gereta, mana labākā drauga, zaudējums bija manas dzīves smagākais posms, taču mums bija kopīgs sapnis, tādēļ jutu un uzskatīju par pienākumu turpināt šo ceļu arī par viņu. Ir bijuši arī citi traģiski momenti, kā jau Tu teici, bet tas man nekad nav licis apsvērt domu aiziet no sporta. Tā ir mana dzīve un tas kā dēļ dzīvoju. Pārtraukt braukt rallijā būtu tas pats, kas pārtraukt dzīvot, tas tā vienkārši ir.

 

Vēl nesen nezināji, vai varēsi ierasties Latvijā, bet mediji ziņo, ka pagodināsi konkurentus ar savu dalību!

 

Jā, kādu laiku nedomāju, ka tas būs iespējams, saspringtā grafika dēļ. Bet tagad esmu priecīgs paziņot, ka februārī ieradīšos Latvijā! Ar nepacietību gaidu savu nu jau trešo atgriešanos.

 

Kā Tev patīk mūsu ātrumposmi? Vai Latvija Tev sagādājusi kādus izaicinājumus?

 

Man patīk Latvijas ātrumposmi, ļoti ātri, prasa prātu un pieredzi un arī man nes lielus izaicinājumus. Laikapstākļi pēdējos gados gan bijuši nedaudz mānīgi. 2013.gadā nebija sevišķi daudz sniega, bet bija kārtīgs ledus un laba saķere, bet 2014.gadā bija ļoti daudz sniega tieši naktī pirms rallija, bet nekāda ledus, tādēļ tas apgrūtināja braukšanu. Laikapstākļi pie jums ir viltīgi.

 

Vai jau paredzi savus sīvākos konkurentus Liepājas rallijā?

 

Uz doto brīdi grūti teikt, jo vēl nezinu visus, kas piedalīsies. Taču tas varētu būt poļu braucējs Kajetans Kajetanovičš, ja apstiprinās savu dalību.

 

Kas jauns tavā tehniskajā nodrošinājumā?

 

Peugeot 208T16 ir nākamai modelis aiz vecā 207 S2000. Tā ir R5 klases mašīna. Tai ir 1,6 litru turbo motors, salīdzinot ar S2000 automašīnu, kurai bija 2 litru atmosfēriskais motors. Tas ir ļoti skaists auto, ātrs un izturīgs - man ļoti patīk ar to braukt!

 

Tavi mērķi un sapņi 2015.gadā?

 

Uzvarēt un iegūt WRC2 un ERC titulus, un nodrošināt ceļu WRC 2016.gadam, tas ir mans vienīgais mērķis!

 

Paldies par sarunu un tiksimies Liepājā!