RezervesDALAS24.lv

Intervija / Krusttēvs intervē

KRUSTTEVS.COM pēta: Diētiskās ēst gatavošanas tehnikas

KRUSTTEVS.COM pēta: Diētiskās ēst gatavošanas tehnikas
Foto: No healthinreach.com.
Kintija Bulava · 22.10.2012. 11:10

Dietologi nemitīgi atgādina – lai nomestu kilogramus, nekas cits nepalīdzēs, kā kardināli izmainīt ēdienkarti, atsakoties no cepta, žāvēta un salda. Kā to izdarīt pēc iespējas nemanāmāk? Šefpavārs Alex Žiļuks, no zivju restorāna „Le Dome” KRUSTTEVS.COM atklāj, kā neveselīgos ēdienus pārvērst figūrai draudzīgākos. Viņš apgalvo – būs garšīgi arī ar mazāk kalorijām!

 

Jāmaina cepšanas tehnika


Ja ļoti garšo ceptie kartupeļi un bez tiem nu nekādi nav iedomājama nedēļas ēdienkarte, pirms cept kartupeļus, tos vajag nomizotus nomazgāt zem tekoša ūdens. Tā izskalosies kartupeļu ciete, kas liekos kilogramus veido daudz vairāk nekā kartupeļu cepšana eļļā. „Te gan jāatceras, ka nedrīkst cept visu laiku vienā un tajā pašā eļļā. Pēc katras cepšanas reizes, panna jāizmazgā. Cept ar dārgu eļļu gan nav nozīmes, visas vērtīgās eļļas sastāvdaļas tāpat izcepsies,” skaidro šefpavārs.

 

Pelmeņus - cik iespējams, retāk

 

Jā, pelmeņi nudien ir to produktu sarakstā, kuri nebūt neveicina svara krišanos. Bet, ja kādreiz tos ļoti, ļoti sakārojas, vajag ļaut sev panašķēties.

 

„Labāk gatavot retāk nekā no tiem pilnībā atteikties un nerast mieru, kamēr kārdinājums nav apmierināts. Ēdot pelmeņus, krējuma vai majonēzes vietā, kuru parasti bagātīgi liek uz šiem produktiem, var pagatavot kalorijām nabadzīgāku kokteiļmērcīti. Piemēram, mājas majonēzi. Ņem sinepes, sāli, piparus, olu un citrona sulu. Visu sakuļ un putošanas laikā maisījumam pievieno nedaudz olīveļļas,” iesaka Alex Žiļuks.

 

Meklējot slēpto sāli

 

No žāvējumiem iesaka atsacīties vai ēst retāk tieši tādēļ, ka tajos ir daudz sāls, kas organismā aiztur šķidrumu. Slēpto sāli daudz satur arī desu izstrādājumi, siera izstrādājumi, buljona kubiciņi, kurus daudzi izmanto kā garšvielu bāzi ēdienam. Sālī un piparos, ja tos lieto mērenās devās, nekā ļauna nav. Tieši otrādi – ja ēd ēdienu, kas pēc garšas ir pliekans neveidojas sāta sajūta un var apēst vairāk, nekā tad, ja ēdiens bijis garšvielās pikants.

 

Treknie gaļas gabali

 

Tos tievētgribētājiem jāaizstāj pret liesākiem, bet pilnībā no cepšanas var neatsacīties. Laiku pa laikam var arī uzcept karbonādes. Klasiskā karbonādes recepte figūrai lielu skādi nespēlēs. Ar nosacījumu, ka cilvēks visu dienu no karbonādēm vien nepārtiek! Gaļas gabals jāapviļā miltos, tad olā, tad liek uz pannas un cepšanas beigu procesā pievieno nedaudz sāli un piparus. „Ja gribas piesiet dūšu pie kā nedaudz treknāka, var pagatavot sviesta mērcīti. Uz pannas izkausē sviestu, pievieno ķiplokus un dažādas garšvielas,” receptē dalās Alex Žiļuks.

 

Viņš uzsver – lai notievētu noteikti jādomā par porciju lielumiem, ēšanas biežumu un regulārām fiziskām aktivitātēm. Un katru ēdienreizi jākombinē ar svaigiem dārzeņu salātiem!