RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Ārkārtas notikumi

Palīdzēsim un glābsim 19 gadīgo SINTIJU - vēža slimnieci

Palīdzēsim un glābsim 19 gadīgo SINTIJU - vēža slimnieci
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 18.01.2014. 17:22

Palīdzēsim katrs pēc savām iespējām šai meitenei. Projekta Ziedot.lv ietvaros jau savākti 16 tūkstoši eiro.

 

Sintija ir talantīga un daudzpusīga 19 gadus jauna meitene no Krustpils novada. Vidusskolas laikā Sintija darbojās teātra studijā, vadīja skolas pasākumus. Viņai piemīt arī literārais talants, kas izpaudies literāros konkursos, kur gūti panākumi. Šogad Sintija ar ļoti labām sekmēm pabeidza vidusskolu, veiksmīgi izturēja iestājeksāmenus augstskolā un iekļuva budžeta grupā, kur cerēja apgūt uztura speciālista profesiju. Sintijas centienus atbalstīja arī Vītolu fonds, piešķirot stipendiju mācībām.

 

Diemžēl visam pārvilka svītru drausmīgā diagnoze, kas tika uzstādīta pērnā gada augusta beigās, nedēļu pirms studiju sākuma. Sāpes, kas tika uzskatītas par sporta traumu, un ārstētas kā sporta trauma, izrādījās ir rets, ļaundabīgs, ļoti agresīvs kaulu audzējs. Mazā iegurņa Jūinga sarkoma, tā ir Sintijas diagnoze, kas iekļauta Eiropas reto slimību sarakstā.  Stāvoklis pēc trim ķīmijterapijas kursiem būtiski uzlabojies. Tāpēc rekomendējama steidzama operācija iegurņa kaulam, lai izņemtu bojātos kaula audus, ar sekojošu kaulu audu aizstāšanu.

 

Dakteri Latvijā ļoti iejūtīgi izturējušies pret slimo meiteni un pati Sintija varonīgi pārcietusi vairākas ķīmijterapijas, visas ar to saistītās blakusparādības, viņa cītīgi seko ārstu norādījumiem. Taču sakarā ar to, ka šī saslimšana ir reta, grūti diagnosticējama, Latvijas ārstiem trūkst pozitīvas pieredzes tās ārstēšanā.

 

Tieši tāpēc arī ģimene vērsās pēc informācijas un palīdzības specializētā Vācijas klīnikā Minsterē. Klīnika piedāvā kompleksu pieeju slimības ārstēšanā, kur onkologi un ortopēdi darbojas vienā komandā. Klīnikai ir liela pieredze un tā ir specializējusies bērnu un jauniešu onkoloģijā un ortopēdijā.

 

Ārstniecības izmaksas kopā sastāda 100 000 eiro. Ģimene vērsusies pēc atbalsta Nacionālajā Veselības dienestā un cer uz daļēju valsts finansējumu, tomēr visdrīzāk, ka 40 000 eiro būs jāsedz pašiem. Šādu līdzekļu Sintijas vecākiem nav, tādēļ ģimene ļoti lūdz palīdzību, lai savu meitu glābtu.  

 

Sintijas sapnis ir palīdzēt līdzcilvēkiem darot darbu, kas pašai ļoti patīk. Viņa grib izveseļoties un sarakstīt grāmatu par slimību, tās uzveikšanas procesu, savu pieredzi ceļā uz izveseļošanos, cerībā, ka iespējams tas varēs palīdzēt cilvēkiem līdzīgā situācijā.

 

Sintija ļoti lūdzu palīdzību, lai dzīvotu. Palīdzēsim Sintijai uzveikt ļauno slimību, atveseļoties un īstenot savu sapni!

 

Fonds "Ziedot" 
Reģ. Nr 40008078226 
Swedbank, 
bankas kods: HABA LV 22 
konta nr: LV95HABA0551006150241 
mērķis: "Glābsim Sintiju!"

Iespējams ziedot arī norēķinoties ar karti - šeit

 

Avoti:

Vipi.lv, ziedot.lv