RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Ekonomiskās aprises

Jaunieši karjeras vārdā gatavi pieciest stresu un nestabilitāti darba vietā

Jaunieši karjeras vārdā gatavi pieciest stresu un nestabilitāti darba vietā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 13.10.2012. 19:03

Jaunākajā „DNB Latvijas barometra” pētījumā noskaidrots, ka gadījumā, ja būtu iespēja izvēlēties starp diviem līdzvērtīgiem darba piedāvājumiem, aptaujātie vecumā līdz 34 gadiem daudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti dotu priekšroku darbam ar labākām karjeras iespējām, kaut arī tas vienlaikus nozīmētu saspringtu un grūti prognozējamu darba vidi. Savukārt cilvēki, kuri vecāki par 35 gadiem, dotu priekšroku stabilitātei, pat ja tādēļ nāktos upurēt izaugsmes iespējas.

 

Turklāt jaunieši vecumā līdz 24 gadiem daudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti drīzāk izvēlētos darba piedāvājumu, kurā tiek solīta zemāka „fiksētā” alga, bet nodrošināti citi bonusi, piemēram, apmaksātas telefonsarunas, dienesta automašīna, veselības apdrošināšana u.c. Tikmēr respondenti, kuri vecāki par 35 gadiem, nepieciešamības gadījumā izdarītu izvēli par labu lielākai un regulārai algai bez prēmijām vai citiem bonusiem.

 

Jāpiebilst, ka, analizējot pētījuma respondentu atbildes atkarībā no viņu izglītības līmeņa, iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni biežāk izvēlētos darbu ar labākām karjeras iespējām, bet saspringtu un grūti prognozējamu darba vidi. Tai pašā laikā interesanti, ka respondenti ar augstāko izglītību retāk nekā aptaujātie ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību norādījuši, ka dotu priekšroku darbam, kur, iespējams, ir zemāka alga, bet lielākas iespējas saņemt bonusus un prēmijas atkarībā no izaugsmes, sasniegtajiem rezultātiem un citiem būtiskiem panākumiem.

 

 „DNB Latvijas barometrs”, kas kļuvis par atzītu ikmēneša socioloģisko pētījumu valstī, tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.