RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Ekonomiskās aprises

Kriminālie sindikāti – viena no pasaules lielākajām ekonomikām

Kriminālie sindikāti – viena no pasaules lielākajām ekonomikām
Foto: No tennesean.com. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
KRUSTTEVS.COM · 30.04.2012. 14:36

Pasaulē lielākā ekonomika atrodas kriminālo struktūru kontrolē, un „ēnu bizness” gadā nopelna aptuveni 2,1 triljonu ASV dolāru, paziņojis ANO ģenerālsekretāra vietnieks, ANO Narkotiku un noziedzības apkarošanas pārvaldes izpilddirektors, Jurijs Fedotovs.

 

Pēc ANO aplēsēm, starptautiska mēroga noziedzīgo struktūru ienākumi sastāda aptuveni 3,6 procentus no pasaules ekonomikas kopprodukta, ziņo vietne news.discovery.com. Tas nozīmē, ka pasaules mafiozo grupējumu bizness faktiski ir viena no lielākajām ekonomikām uz zemeslodes un stabili ieņem vietu pasaules lielāko ekonomiku pirmajā divdesmitniekā, secina ANO.


J.Fedotovs norādīja, ka aprēķinus pirmo reizi veikusi Pasaules banka, pamatojoties uz 2009.gada datiem – periodu, kad pasaule atradās ekonomiskās krīzes augstākajā punktā. Vēl pirms tam ANO komisijas sēdē Vīnē, atsaucoties uz veikto analīzi, atzīmēts, ka jaunattīstības valstis korupcijas dēļ ik gadu zaudē 40 miljardus ASV dolāru.

 

Tāpat vietā piebilst, ka peļņa no cilvēku tirdzniecības kriminālajām struktūrām ik gadu ienes 30 miljardus dolāru, un no šī rūpala visā pasaulē cieš 2,4 miljoni cilvēku.