RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / RĪGA

Ar grandioziem svētkiem tiek plānota Gaismas pils restorāna un galējā nosaukuma atklāšana

Ar grandioziem svētkiem tiek plānota Gaismas pils restorāna un galējā nosaukuma atklāšana
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 22.07.2015. 17:11

2015. gada 29.jūlijā no pl.18:30 ar grandioziem svētkiem un saviesīgu pasākumu beidzot oficiāli tiks atklāts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Gaismas pils restorāns ar nule medijos un sociālajos medijos tik pretrunīgi un kaislīgi vērtēto nosaukumu.

 

Ar brīnišķīgo skatu uz Daugavu apsveltītā restorāna atklāšanas pasākuma rīkošanai piesaistīta profesionāla organizatoru komanda ar tautā jau iecienītu radošo producenti Gundegu Skudriņu priekšgalā. Organizatori atklāj, ka pasākumā plānots radīt parka atsmosfēru pilsētā, turpinot akcentēt restorāna galveno vizuālo simbolu – koku. Pasākuma ietvaros restorānu pieskandinās perkusiju un saksafona spēle, tiek solīta dzīva bronzas skulptūra un, protams, debešķīgi gardi ēdieni un dzērieni, taču tiek saglabāta intriga, jo minētais ir tikai daļa no plašās programmas, kas viesus sagaidīs un pārsteigs. Turklāt, ņemot vērā ažiotāžu ap restorāna sākotnēju nosaukumu un prasību to latviskot vai mainīt, tieši pasākuma laikā viesiem un medijiem pirmajiem būs iespēja uzzināt restorāna galējo nosaukumu.

 

Savukārt LNB restorāna šefpavārs Dāvis Kancāns neslēpj neviltotu prieku, ka viņa komandai ir patiess gods veidot ēdināšanas kompleksu Nacionālajā bibliotēkā. „Ir noslēgusies Latvijas prezidentūra, un latviešu virtuvi baudījusi visa Eiropa. Šobrīd vēl lielāks izaicinājums ir priecēt tautu!”

 

„Restorāns vēl tiek veidots, jo, tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, arī bibliotēku un restorānu nevar izveidot viens cilvēks – pie tā mēs strādājam vesela komanda. Esam iecerējuši veidot īpašu garšu bibliotēku jeb latviešu ēdienu pavārgrāmatu, kuras “autori” būs bibliotēkas apmeklētāji, šādi apzinot senaizmirstus latviešu ēdienus un radot jaunas receptes,” uzsver šefpavārs Dāvis Kancāns.

 

Veidojot Nacionālās Bibliotēkas restorāna iekārtojumu, ar vislielāko pietāti tika ievērota arhitekta Gunāra Birkerta jau iepriekš radītā interjera ideja. Jaunais telpas dalījums - kafejnīcā, restorānā un bistro – licis nedaudz papildināt līdzšinējo telpas iekārtojumu, minimāli mainot sākotnēji ielikto dizainu. Vasaras sezonā restorānā darbosies āra terase ar unikālu skatu uz Rīgas centru un Daugavu.

 

Saglabājot bibliotēkai raksturīgos elementus, restorāna interjers papildināts ar grāmatu plauktiem, kuros atrodama gan klasisķu, gan mūsdienu autoru literatūra. Savukārt par restorāna simbolu izraudzīts viens no telpā jau esošajiem ieintegrētajiem kokiem - liepa, kas, cerams, priecēs atklāšanas pasākuma viesus ar savu reibinošo smaržu vēl arī restorāna atklāšanas svētkos. koncepts ir unikāls, jo restorāna telpas katru dienu piedzīvo pārvērtības – pa dienu piedāvājot mūsdienīgu bistro ar pašapkalpošanos, bet vakarā - kvalitatīvu restorānu ar pilnu apkalpošanu pie galdiņiem.

 

Restorāna izveidē, kura kopējā platība ir ap 700 m2 (bez virtuves un palīgtelpām), savu daļiņu ir ielicis katrs Latvijas iedzīvotājs ar samaksātajiem nodokļiem, jo uzņēmums piedalījies konkursā par telpu nomu un ienāca jau izveidotās un mēbelētās telpās ar lielu daļu iekārtām. Restorāna izveidei nav ņemti aizdevumi no kredītiestādēm. Pats uzņēmums līdz šim restorāna izveidē papildus ir ieguldījis līdz 100 000 EUR, kopumā šis cipars laika gaitā varētu sasniegt pat 150 000 EUR. Šī summa investēta traukos, tekstilprecēs, dažās papildus iekārtās virtuvē/bārā, papildus dizaina elementos u.tmldz. Ieguldītās investīcijas plānots atpelnīt 3 gadu laikā, lai atlikušos divus gadus pirms īres līguma beigām būtu iespēja arī nopelnīt.

 

Restorānu pārstāv uzņēmums SIA „OZRT” un tā priekšgalā ir uzņēmēji Lauris Strenģis un Ronalds Undzēns, kas līdz šim veiksmīgi vada restorānu „YOLO” un bārus „Ezītis Miglā”, tai skaitā veicot plašu un veiksmīgu izbraukuma tirdzniecību vadošajos Latvijas pasākumos. Uzņēmums savu 12 gadu pieredzi attīstījis ar joprojām veiksmīgi darbojošos banketu kompāniju "Svētki Jums".

 

Dalība atklāšanā tikai lūgtajiem viesiem.