RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Nedēļas TOP 5: Par kurmīšiem un sarkanajiem gaiļiem

Nedēļas TOP 5: Par kurmīšiem un sarkanajiem gaiļiem
Foto: No www.pisymphony.com. Laikam jau Latvijā nav tipiskākas pavasara nacionālās iezīmes par pērnās zāles dedzināšanu.
Armands Jēgermanis · 15.04.2012. 23:45

Pēc garām svētku brīvdienām, kā ierasts, Latvijas ceļus papildina noreibušu un dzērumu līdz galam neizgulējušu autobraucēju armādas, bet, ikdienai atgriežoties ierastā ritmā, turpinās stīvēšanās ap varas pīrāgu un deķīša vilkšana uz sev vajadzīgo pusi. Pavasarim raksturīgi, ka notikumu hronikas veidošanā savu roku pieliek piromāni ar visai slimīgām nosliecēm.

 

Meklējot „kurmīti”

 

Uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām īstu informatīvā futbola maču publiskajā telpā izvērsušas divas „frontes”, kur vienā pusē atrodas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), otrā – skandalozu slavu ieguvušais un pie vēl skandalozāku krimināllietu materiāliem regulāri tiekošais interneta portāls „Pietiek.com”. Pēc virknes telefona sarunu ierakstu saistībā ar „Latvenergo” amatpersonu krimināllietas materiālu publicēšanas portālā birojs tandēmā ar Ģenerālprokuratūru paziņoja, ka KNAB iekšienē atrasts medijam labvēlīgais ziņotājs, kurš nekavējoties atstādināts no pienākumu veikšanas. Turklāt informācijas „noliešanā” līdzdarbojusies vēl kāda sabiedrībā zināma augsta amatpersona.

 

Savukārt portāls uz šādiem paziņojumiem reaģēja, pavēstot, ka abu „spēka iestāžu” paziņojums ir nepatiesība, kā arī apgalvoja, ka uzticamais ziņotājs jau paguvis „nopludināt” svaigu informāciju, kas drīzumā tiks laista publiskajā telpā. Zinot par līdzšinējiem tiesībsargājošo institūciju „panākumiem” virknē skaļu lietu, ticamība Temīdas sargiem diemžēl nav tā augstākā...

 

„Svilinomānija” nerimst

 

Pavasaris vismaz Latvijā nāk ne tikai ar saulainākām dienām, putnu dziesmām un spirgtāku gaisu aiz loga, bet arī zināmām latviešu nacionālajām muļķības izpausmēm, piemēram, pērnās zāles dedzināšanas.

 

Lai arī katru gadu dažādu vecumu „Jeruzalemes dedzinātāji” pamanījušies sevi atbrīvot ne tikai no kūlas, bet arī iedzīves, reglāri uzstādot melnās statistikas antirekordus, nelīdz ne rūgtā pieredze, ne pabargo sodu draudi. Skaitļi runā paši par sevi – no 30 šādu līdz pāris simtiem gadījumu diennaktī, ap tūkstoti – trīsarpus mēnešos. Kūlas svilināšanas pretlīdzekļa izgudrošana, šķiet, joprojām ir ienesīga un brīva biznesa niša....

 

Melnais jociņš par trīnīšiem

 

Savdabīgu humora izjūtu demonstrējuši Olaines cietuma darbinieki, kuri publiskajā telpā „izjokojuši” kādu kolēģi, pasludinot viņu par laimīgu trīnīšu māmiņu. Kamēr ziņa par demogrāfisko „palēcienu” apskrēja reģionālos un nacionālos medijus, „māmiņu” ar materiālu pabalstu aplaimot bija gatavi gan atbildīgās ministrijas klerki, bet viņas mītnes pilsētas „tēvi” izteica pat gatavību līdz ar pāris tūkstošiem latu piešķirt palīgu mājas soļa veikšanai...

 

Taču pamazām kļuva skaidrs, ka ziņa bijusi tikai „joks”, ko izstrādājuši „māmiņas” kolēģi, izmantojot viņas darbā aizmirsto mobilo telefonu. Pagaidām gan attiecīgā pašvaldība, gan ministrija pabalstiem atvēlētos līdzekļus var paturēt; līdz reāliem trīnīšiem...

 

Seksa skandāls Obamas svītā

 

Seksa skandāli skar ne vien varenu finanšu institūciju vadītājus, bet arī ASV Slepenā dienesta darbiniekus. Starpgadījums aizēnojis ASV prezidenta Baraka Obamas vizīti Kolumbijā, kur notiek Amerikas valstu samits – viņu pavadošie ASV Slepenā dienesta pārstāvji tiek saistīti ar prostitūtu pakalpojumu izmantošanu. Šī iemesla dēļ Obama lēmis, ka 11 Slepenā dienesta aģentiem un piecām militārpersonām brauciens ir beidzies un grēkāžus aizsūtījis mājās.

 

Kāds par Slepeno dienestu gana informēts publicists jau pasteidzies pavēstīt, ka skandāls izcēlies visai necila iemesla dēļ, proti, aģenti par sniegtajiem „pakalpojumiem” nav samaksājuši vienai no prostitūtām, kurs devusies uz policiju.

 

Karam gala neredz


Svētdien Afganistānas galvaspilsētas Kabulas vēstniecību rajonā skanējuši šāvieni un nogranduši sprādzieni, kad vienlaikus virkni uzbrukumu sarīkojuši talibu kaujinieki. Nemiernieku līderis atzinis, ka spridzinātāju pašnāvnieku grupa pilsētā sarīkojusi uzbrukumu NATO spēku galvenajai mītnei, parlamentam un vairākām diplomātiskajām pārstāvniecībām, turklāt asinsdarbi esot gaidāmi arī citās valsts provincēs.

 

Notiekošais kārtējo reizi liek aktualizēt jautājumu, vai starptautiskajiem spēkiem izdosies saskaņā ar līdz šim plānoto līdz 2014.gada beigām atbildību par drošību valstī vietējo militāristu rokās, jo nav izslēgts, ka, sabiedrotajiem atstājot Afganistānu un aktivizējoties nemierniekiem, valsts atkal var nonākt talibu kaujinieku kontrolē.