RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Latvija atzīta par nelaimīgāko starp kaimiņvalstīm

Latvija atzīta par nelaimīgāko starp kaimiņvalstīm
Foto: No kawaii.kawaii.at. Fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme.
Armands Jēgermanis · 24.04.2012. 21:10

Nesen publicētajā „Pasaules laimes reitingā”, ko veidojuši Kolumbijas universitātes zinātnieki, par laimīgāko valsti pasaulē atzīta Dānija, kas līdzīgu atzinību līdzīgos pētījumos saņēmusi arī iepriekš. Otrajā laimes reitinga vietā ir Somija, trešajā – Norvēģija, bet tūlīt aiz trijnieka seko Nīderlande, Kanāda, Šveice un Zviedrija. Savukārt par pasaulē visnelaimīgāko valsti atzīta Togo.

 

Latvija 156 valstu konkurencē ieņem vien 106.vietu, un laimes ziņā mūs apsteigušas ne tikai visas kaimiņvalstis, ieskaitot Krieviju, bet arī Ungārija un militāros manevros daudzcietušās valsis Irāka un Lībija. Eiropas sabiedroto vidū nelaimīgākas par Latviju, izrādās ir tikai trīs valstis – Serbija, Maķedonija un Bulgārija.

Līdz ar Latviju nelaimīgāko zemju „laurus” dala Ēģipe, Kirgīzija, Filipīnas un Bangladeša. Savukārt no ievērojamākajām pasaules lielvalstīm ASV reitinga tabulā atrodas 11.vietā, Lielbritānija ieņem 18.pozīciju, Vācija noslēdz trešo desmitu, bet Ķīna meklējama vēl zemāk par Latviju, proti, tabulas 112.vietā.

Pētījuma ietvaros laikā no 2005. līdz pagājušajam gadam katrā no 156 valstīm aptaujāti 1000 cilvēku, savukārt tā autori pārliecināti, ka laimes sajūtai izšķiroša ir ne tikai ekonomiskā, dolāros vai citās vienībās mērāmā labklājība.