RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Emigrējušie iedzīvotāji svešumā labprāt pērk tieši Latvijas preci

Emigrējušie iedzīvotāji svešumā labprāt pērk tieši Latvijas preci
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 16.01.2013. 17:22

Kamēr sabiedrībā valda priekšstats, ka no Latvijas aizbraukušie  cenšas pārraut saites ar savu dzimteni, un vairums no tautiešiem nedomā atgriezties Latvijā, cilvēku rīcība liecina par pretējo - to apliecina latviešu lojalitāte mūsu valsts uzņēmumiem.

 

Tikai pirms trim mēnešiem izveidotā aptieka internetā – MedRoom.lv ir novērojusi patīkamu pavērsienu. Ja sākumā uzņēmums bija iecerējis pilnībā orientēties uz Latvijas pasūtījumiem, tad jau pirmajā, interneta veikala atklāšanas dienā, vietnē parādījies pasūtījums no Anglijas. Kā vēlāk izrādījies to ir veikusi, kāda kliente, kuras vēl nesen dzīvojusi Latvijā.

 

Inese Kaktiņa, MedRoom.lv izveidotāja: „Šobrīd mums jau ir ienākuši vairāki simti pasūtījumi gan no Anglijas, Īrijas, Beļģijas un Skandināvijas valstīm- zemēm, uz kurieni aizceļojuši daudzi mūsējie no Latvijas. Tomēr vēl interesantāk, ka šie ļaudis iesaka iegādāties preces no Latvijas arī citas emigrējušās diasporas gan no Polijas, gan Lietuvas, Igaunijas. Jāatzīst, ka šobrīd jau 40% no mūsu uzņēmuma apgrozījuma veido tieši pasūtījumi no ārvalstīm.”

 

Pagaidām gan interneta aptieka ir veidota latviešu valodā. Izrādās latvieši palīdz citu zemju pilsoņiem veikt pasūtījumu, tulkojot lapas saturu. Tomēr šobrīd interneta aptiekas veidotāji sapratuši, ka saturs ir jātulko arī citās valodās, kas eksporta rādītājus vēl vairāk vairos.

 

„Tautieši no ārzemēm pārsvarā izvēlas Latvijā ražotās preces. Kā zināms, mūsu farmācijas ražošanas tradīcijas ir ļoti spēcīgas, tomēr bieži vien daudzās valstīs šie produkti nav pieejami. Turklāt alternatīvie Rietumeiropas izstrādājumi maksā citās valstīs nesalīdzināmi dārgāk”, šādu interesi izskaidro  MedRoom.lv pārstāve. Mūsdienu interneta laikmets, piemēram, dzīvojot Londonā  ļauj iegādāties produktus no „Aptiekas produkcijas”, „Grindex”, „Olainfarm”, „Silvanols” un citiem Latvijas ražotājiem.

 

„Latviešu lojalitāte mūsu uzņēmumiem bija patīkams pārsteigums, turklāt gandarījumu sniedz arī tautiešu rīcība, iesakot mūsu ražojumus arī saviem paziņām- ārzemniekiem. Tas stiprina pārliecību, ka daudzi aizbraukušie- atgriezīsies”, norāda I. Kaktiņa.