RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē

Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 11.03.2013. 12:24

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā pašlaik notiek dažādu priekšlikumu izvērtēšana saistībā ar likumprojektu „Grozījumi Zvejniecības likumā”. Viens no viskarstākajiem diskusiju priekšmetiem ir priekšlikums par rūpnieciskās zvejas aizliegšanu Buļļupē.

 

Jau pagājušā gada sākumā Zemgales reģiona Ozolnieku, Jelgavas novada, Jelgavas pilsētas, Bauskas un Rundāles pašvaldības vērsās ar koleģiālu vēstuli pie Rīgas Domes deputātiem un priekšsēdētāja Nila Ušakova ar priekšlikumu izbeigt rūpniecisko zveju Buļļupē, ņemot vērā Buļļupes kā zivju migrācijas un ziemošanas vietas lielo nozīmi Lielupes un Daugavas sateču baseinu zivju resursiem. Lai nekaitētu Buļļupes zvejnieku un Rīgas pilsētas interesēm, vēstulē tika piedāvāts kompromisa variants - pārcelt zvejas rīkus no Buļļupes uz Daugavu. Diemžēl atbildes vēstuli no sava kolēģa N.Ušakova kunga iepriekš minēto pašvaldību vadītāji joprojām nav saņēmuši.

 

Ņemot vērā augstāk minēto, es, Rīgas Domes deputāts un aktīvs makšķernieks no pusaudža gadiem Ēriks Škapars uzskatu par nepieciešamu lūgt makšķerniekus un citus dabas draugus izteikt savu viedokli par zivju resursu ieguves Buļļupē pašreizējo praksi un nākotnes perspektīvām.

 

Aptauja ir anonīma, un tajā iegūtā informācija apkopotā veidā tiks iesniegta atbildīgajām valsts institūcijām, Rīgas Domei, augstāk minētajām Zemgales reģiona pašvaldībām un plašsaziņas līdzekļiem.

 

Aptauja notiek no 2013.gada 12.marta līdz 22.martam. Izteikt savu viedokli lūdzu ŠEIT.

 

Iepriekš pateicoties par ieinteresētību, ar cieņu Ē.Škapars.