RezervesDALAS24.lv

Nauda un vara / Skats

62% jauniešu pārliecināti, ka Ēnu dienā iespējams iegūt karjeras attīstībai noderīgus kontaktus

62% jauniešu pārliecināti, ka Ēnu dienā iespējams iegūt karjeras attīstībai noderīgus kontaktus
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 31.01.2014. 12:02

62% skolēnu uzskata, ka piedaloties "Ēnu dienā", iespējams iegūt karjeras attīstībai noderīgus kontaktus, liecina Starptautiskās komerciālās profesionālās vidusskolas veiktais pētījums.

 

Jau 12. februārī norisināsies gadskārtējā "Ēnu diena", kuras ietvaros 1. - 12. klašu skolēni no visas Latvijas 4 – 6 stundas sekos sevis izvēlētas profesijas pārstāvim viņa darba gaitās, lai uzzinātu un izprastu, kāda ir konkrētās profesijas specifika, kā arī iepazītos ar dažādu profesiju un nozaru prasībām. Pirms šī notikuma Starptautiskā komerciālā profesionālā vidusskola veica pētījumu ar mērķi noskaidrot, kā šo dienu un tās nozīmīgumu vērtē paši skolēni.

 

Kā liecina aptaujas dati, 63% aptaujāto skolēnu jau vismaz vienu reizi ir piedalījušies "Ēnu dienā". Vispopulārākās ēnošanas vietas viņiem bijuši uzņēmumi, kas darbojas ēdināšanas un pārtikas rūpniecības nozarē, IT jomā, pakalpojumu sfērā, kā arī valsts pārvaldes iestādes. Attiecībā uz ēnotās profesijas saistību ar vēlamo amatu nākotnē, 50% respondentu apgalvoja, ka tā nav saistīta ar izvēlēto profesiju, 27% atbildēja apstiprinoši, bet 23% par to nebija pārliecināti.

 

"Arī mūsu skola šogad aktīvi iesaistās "Ēnu dienas" norisēs, mudinot tajā piedalīties audzēkņus visās vecuma grupās. Šī ir lieliska iespēja skolēniem iepazīties, kā viņu skolā iegūtās teorētiskās zināšanas tiek pielietotas praksē un saprast, vai profesija, ko viņi apgūst mācību iestādē, atbilst iecerēm par savas karjeras attīstību nākotnē. Ēnu diena – tā ir ļoti pozitīva pieredze, kas jauniešus iepazīstina ar darba tirgus iespējām Latvijā un mudina viņus veidot savu nākotni mūsu valstī. Šīs dienas laikā gūtā pieredze ļauj apjaust, ka strādāt interesantu, apgūtai profesijai atbilstošu un labi apmaksātu darbu iespējams, arī neizbraucot ārpus valsts robežām," stāsta Jeļena Lapiņa, Starptautiskās komerciālās profesionālās vidusskolas direktore.

 

Vaicāti, vai "Ēnu dienā" gatavojas piedalīties arī šogad, 35% atbildēja apstiprinoši, bet 65% - noliedza šādu varbūtību. Lielākā daļa respondentu par vēlamākajām ēnošanas vietām nosauca ar veselības aprūpi un rehabilitāciju saistītus uzņēmumus, transporta un loģistikas firmas, kā arī ar ēdināšanu un pārtikas rūpniecību vai mākslu un kultūru saistītus uzņēmumus.

 

Atbildot uz jautājumu "Kādi, Jūsuprāt, ir lielākie ieguvumi, piedaloties "Ēnu dienā"?", 42% skolēnu atzina, ka tā ir interesanta un vērtīga pieredze, 31% - ka tā ir vieglāk izvēlēties atbilstošāko nākotnes profesiju. 11% to atzina par lielisku veidu, lai labāk sagatavotos darba tirgum, bet 16% to vērtēja neitrāli, minot, ka ieguvumu nav. Attiecībā uz noderīgu kontaktu iegūšanu, vairāk kā puse – 62% izteicās, ka piedaloties "Ēnu dienā", iespējams arī iegūt karjeras attīstībai noderīgus kontaktus, 5% izteicās noraidoši, bet 33% nebija pārliecināti par šādu iespēju.

 

Attiecībā uz iespēju "Ēnu dienu" rīkot arī nākotnē, 82% skolēnu atbildēja, ka tas noteikti būtu nepieciešams, 13% nebija pārliecināti, bet 5% atbildēja noraidoši.

Aptauju interneta vidē organizēja Starptautiskā komerciālā profesionālā vidusskola laika posmā no 23. līdz 28. janvārim. Aptaujā piedalījās 301 respondents no visas Latvijas.